• مقالات

دست درازی روسیه به ذخایر زیر زمینی ایران [آلکسی توپالوف، گازتارو (روسیه)، 14 مارس 2017]
الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه، بر اساس نتایج دیدار ایگور شووالوف، معاون نخست وزیر روسیه، با محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و رئیس کمیسیون بین دولتی روسیه و ایران، اعلام کرد که روسیه و ایران پیرامون پروژه های جدیدی مذاکره می کنند.
اغوا کنندگی غذاهای ساخته شده از سبزیجات ایرانی در سال نوی پارسی [سیمین نصرت، نیویورک تایمز (آمریکا)، 14 مارس 2017]
سبزیجات تازه به صورت خام یا پخته، بخش اصلی غذای ایرانی را تشکیل می دهند و کنار گذاشتن آنها مانند پختن غذای ایتالیایی بدون سیب زمینی و یا پختن خوراک ژاپنی بدون جلبک دریایی و به عبارت دیگر تا حدودی ناممکن است.
عربستان سعودی در صدد «خروج از وابستگی نفتی» و ژاپن در انتظار «سود متقابل» [میاکاوا هیروآکی، ماینیچی (ژاپن)، 14 مارس 2017]
دولت ژاپن و عربستان سعودی روز سیزدهم ماه جاری «چشم انداز 2030 میلادی میان ژاپن و عربستان سعودی» را اعلام کردند و در این چشم انداز همکاری اقتصادی در طیف گسترده از جمله در زمینه های درمان، مراقبت پزشکی، تقویت نیروی رقابت صنایع و انرژی و موارد مشابه آن برای سال 2030 میلادی مطرح شده است. همچنین در این چشم انداز، از یک سو عربستان سعودی با کمک فناوری ژاپن در زمینه تولید و موارد مشابه آن، رشد صنایع جدید و به دنبال آن خروج از وابستگی به نفت را مدنظر دارد و از سوی دیگر، ژاپن با گسترش ترویج صنایع و سرمایه گذاری در عربستان سعودی درصدد شتاب رشد اقتصادی و ساخت روابط بر پایه منافع متقابل است.
اروپا به جنگ حجاب (اسلامی) می رود [فرانچسکا پاچی، لااستامپا (ایتالیا)، 14 مارس 2017]
حکم اخیر دیوان عدالت بار دیگر باب بحث و جدل بی پایان هویتی میان حقوق و ارزش ها را در پیچیده ترین عصر قارۀ کهن باز می نماید
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۲۵۰