• مقالات

فلسطینی ها سازمان ملل متحد را متهم به سانسور کردند [پیوت اسمولار، لوموند (فرانسه)، 22 آوریل 2017 ]
دستورالعمل سازمان ملل متحد درباره کتاب های آموزشی بحث انگیز شده است. کتاب های آموزشی موضوع قدیمی درگیری اسرائیل و فلسطین است. هر یک از طرفین طرف دیگر را به تبلیغات ملی گرایانه، نژادپرستانه و تحریف تاریخ متهم می کند.
مشکل تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا: ایران هراسی بی کران [کاوه ال افراسیابی، یورو آسیا ریویو (آمریکا)، 22 آوریل 2017]
تیلرسون هم در نامه خود به کنگره آمریکا و هم در سخنان مطبوعاتی خود روز نوزده آوریل با تمام قدرت سعی کرد که ایران را تهدید معرفی کند و به ناحق بدترین صفات بد را به ایران نسبت داد. کاخ سفید، بعد از تهدیدات توخالی علیه کره شمالی و چرخش حقارت آمیز در زمینه لاف علنی ترامپ درباره اعزام ناوگان قدرتمند به سمت کره شمالی به شدت در صدد تنش زدایی است و می خواهد این کار را تا حدودی از طریق تمرکز بر ایران انجام دهد و در نتیجه توجه همگان را به هدف دیگری [به نام ایران] جلب کند.
«انتخابات ریاست جمهوری ایران» ادامه یا عدم ادامه روند سیاست های مسالمت آمیز با کشورهای خارجی در کانون توجهات [کویچی شینودا، ماینیچی (ژاپن)، 22 آوریل 2017]
کمتر از یک ماه تا انتخابات ریاست جمهوری ایران که روز نوزدهم ماه می برگزار می شود، باقی مانده است. هر چند هم اکنون به نظر می رسد که [آقای] حسن روحانی، شصت و هشت ساله و رئیس جمهور فعلی ایران و از جناح محافظه کار میانه رو، موضع برتر در انتخابات ریاست جمهوری ایران را دارد، ولی با این حال فشار دولت دونالد ترامپ علیه ایران تقویت شده و ممکن است همین امر موجب شود که حمایت ها به سوی جناح محافظه کار تندرو که رویکرد ضد آمریکایی بسیار شدیدی دارند، متمرکز شود.
انتخابات پرتنش ریاست جمهوری. فرانسه «دوئل کنندگان» خود را انتخاب می کند [دانیله زاپالا، آونیره (ایتالیا)، 22 آوریل 2017]
در رابطه با مسکو، روسیه دوستی سه تن از میان چهار نامزد اصلی (لوپن، ملانشون و فیون) همچنان همه نوع فرضیه ای را در خصوص تأثیرات پنهان احتمالی تقویت می نمایند. لیکن در عرصۀ بین المللی بعد از ماجرای خروج انگلیس از اتحادیۀ اروپا، نتیجۀ انتخابات فرانسه به نظر بسیاری از افراد برای آیندۀ اتحادیۀ اروپا بسیار مهم تر می رسد.
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۲۵۰