• مقالات

در نبود مرجع عربی‎؛ عربستان لبنان را به گروگان می‌گیرد و فرانسه آن را آزاد می‌کند! [طلال سلمان، الشروق (مصر)، 22 نوامبر 2017 ]
درخواست های لبنان که از زبان میشل عون رئیس جمهور این کشور مطرح شد و همچنین درخواست گروه های سیاسی و دینی لبنانی از طیف های مختلف برای آزاد شدن سعد حریری و بازگشت او از عربستان به لبنان فایده ای نداشت و کشورهای عربی نیز جرأت نکردند آزادی نخست وزیر لبنان و بازگرداندن او به کشورش را درخواست یا حتی تمنا کنند! فقط فرانسه بود که توانست «مداخله» کند و امانوئل مکرون رئیس جمهور آن شخصاً به عربستان سفر کرد. به این ترتیب نخست وزیر کشور «برادر» لبنان از بازداشتگاه خود در کشور «برادر» عربستان سعودی «آزاد» شد!
نبرد در منطقه نه میان ایران و عربستان سعودی و نه میان شیعه و سنی است بلکه نبردی ژئوپلتیک می باشد[محمدنادر العمری، رای الیوم (انگلستان)، 21 نوامبر 2017]
سخنرانی تلویزیونی سید حسن نصر الله، دبیر کل حزب الله از نظر شکل و مضمون از بر طرف ساختن توهمی پشتیبانی کرد که در دستور کار قرار گرفته و ترویج داده می شود مبنی بر این که درگیری در منطقه میان ایران و عربستان سعودی یا به عبارتی میان شیعیان و اهل سنت می باشد. بلکه این سخنرانی صورت گرفت تا تأکید کند این نبرد، نبردی ژئوپلتیک است که طی آن عربستان سعودی و عوامل تأمین مالی شده از سوی این کشور نقش کارکردی را در گستره جغرافیایی منطقه در زمینه های سیاسی، نظامی و اقتصادی ایفا می کنند.
بازگشت سعد حریری به لبنان: چهار سناریوی احتمالی [سلین لوساتو، نوول آبزرواتور (فرانسه)، 22 نوامبر 2017]
ایرانی ها چه می خواهند؟ زاید ماجد تأکید می کند: «ایرانی ها در موضع قدرت هستند. با این حال، آنها نمی خواهند تا زمانی که در سوریه و عراق درگیر هستند، شاهد گشایش جبهه جدیدی در آن جا باشند که اوضاع به نظر آنها خاص است. آنها از خواست آمریکا مبنی بر تغییر روابط قدرت در کشورهای حوزه دریای مدیترانه می ترسند. اکنون اهداف ترامپ چندان قابل پیش بینی نیست. ایران ترجیح می دهد درباره صحنه لبنان محتاط بماند و حسن نصرالله، رهبر حزب الله، در روزهای اخیر خود را بسیار محتاط نشان داده است. اما این امر می تواند به زودی تغییر کند.»
دور سوم مذاکرات سطح بالای ایران و اتحادیه اروپا [المانیتور (آمریکا)، 21 نوامبر 2017]
عراقچی با اشاره به گفتگوها در مورد توافق هسته ای اظهار داشت: "طرف اروپایی بار دیگر بر حمایت خود از توافق هسته ای و پایبندی به آن تأکید کرد." او افزود: "طرف اروپایی در خلال این گفتگوها بر این مسئله نیز تأکید کرد که برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) قابل مذاکره دوباره نیست. ما همچنین این جمله را از طرف اروپایی شنیدیم که همه طرف ها باید به توافق پایبند باشند. من به طور کلی معتقدم که گفتگوها در این زمینه سودمند بود."
تعداد نمایش:۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ... »
۱۰۰۰ مورد، صفحه ۱ از ۲۵۰