• دانلود گزارش سه ماهه شهرستان

عنوان فایلاندازه 
گزارش عملکرد سوم خردادماه سالجاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم 10.7 KB
گزارش عملکرد خردادماه سالجاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم 15, KB
گزارش عملکرد سه ماهه اول سال 94 اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم 13.8 KB
گزارش عملکرد سه ماهه چهارم سال 93 اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم 13.3 KB
گزارش عملکرد بهمن ماه 93 اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم 13.1 KB
گزارش عملکرد سه ماهه سوم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم همراه با مستندات 1,368, KB
برنامه های پیشنهادی 1394 اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم 16.2 KB
گزارش عملکرد ابان ماه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم همراه با مستندات و گزارشات توضیحی 1,669.6 KB
مستندات گزارش سه ماهه دوم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم 2,410.6 KB
گزارش عملکرد سه ماهه دوم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم 13.4 KB
گزارش سه ماهه اول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم 14.1 KB
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم 14.1 KB
برنامه های پیشنهادی 93 اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم 20, KB
فرم گزارش عملکرد سه ماهه سوم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم 12.9 KB
فرم عملکرد گزارش سه ماهه اول 92 اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم 13.2 KB
فرم گزارش عملکرد سه ماهه دوم 92 اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم 12.9 KB
نمونه فایل خام گزارش سه ماه شهرستانها 12, KB

تجلیل از زنان فرهیخته حوزه فرهنگ و هنر دیلم

طی مراسمی و با حضور فرماندار 4 تن از زنان فرهیخته و فعال حوزه فرهنگ و هنر شهرستان دیلم در بخش هنری مورد تجلیل قرار گرفتند .

بنا به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم در آیین گرامیداشت سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) که با حضور زنان فعال حوزه های مختلف ، مسئولین و ... در مجتمع فرهنگی هنری پیامبر اعظم (ص) دیلم برگزار گردید 4 تن از زنان فعال و فرهیخته فرهنگی هنری مورد تجلیل قرار گرفتند .

اسماعیل کاظمی فرماندار دیلم در این ویژه برنامه با اشاره به نقش زنان در فعالیت سیاسی و اقتصادی گفت : زنان می توانند در بعد سیاسی و اقتصادی حماسه خلق کنند و این تلاش را از حضرت فاطمه زهرا (س) الگوبرداری نمایند .

وی نقش حضرت فاطمه زهرا (س) در طول حیات و فعالیت های آن بانوی بزرگوار در رشد و پیشرفت اسلام را برای زنان امروز جامعه یک الگو دانست و تاکید کرد بانوان باید در بعد تربیتی فرزندانی را به جامعه معرفی نمایند که باعث شکوفایی و رونق شود . در این ویژه برنامه خانمها زهره مهنایی / سیده رضوان میرجهانمردی / قمر غلامیان  و فاطمه رشیدی بعنوان زنان فرهیخته و فعال حوزه فرهنگ و هنر معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند

 گزارش تصویری

 


توزیع و تولید 2000 نسخه نرم افزار چندرسانه ای در پرتوی ولایت توسط ارشاد اسلامی دیلم

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم در راستای آشنایی اقشار مختلف مردم با مبانی اندیشه ها و زندگانی حضرت امام (ره) و رهنمودهای آن بزرگوار پیرامون انتخابات اقدام به تولید و توزیع 200 حلقه نرم افزار چندرسانه ای در پرتوی ولایت نمود .

آقاجری مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم با اعلام این خبر گفت : در راستای بهره مند شدن آحاد مختلف مردم از تولیدات رسانه ای پیرامون حضرت امام (ره) در آستانه رحلت آن پیر فرزانه اداره متبوع اقدام به تولید و توزیع 200 نسخه نرم افزار چندرسانه ای در پروتوی ولایت نمود .

وی افزود : در این نرم افزار مباحث مختلفی پیرامون زندگی ، خاطرات ، وصیت نامه ، رهنمودها و سخنرانی ها پیرامون مناسبت های مختلف درج گردیده که در میان اقشار مردم بالاخص کانونهای فرهنگی هنری مساجد ، ادارات و ارگانها و ... قرار خواهدگرفت .

وی همچنین تصویب کرد در سال گذشته نیز بیش از 500 حلقه با همین موضوع تحت عنوان معمار کبیر در ویژه برنامه شروه خوانی ارتحال امام (ره) توزیع گردید .

 گزارش تصویری 

http://boushehr.farhang.gov.ir/fa/album/3757

اشعار و سخنان حضرت امام خمینی (ره) در دیلم کتابت گردید .

به مناسبت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت شهدای 15 خرداد ویژه برنامه کتابت اشعار و سخنان آن بزرگوار با حضور هنرمندان خوشنویس دیلم کتابت گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه کتابت اشعار و سخنان گهربار حضرت امام خمینی (ره) با حضور جمعی از هنرمندان خوشنویس دیلمی در محل مجتمع فرهنگی هنری این شهر کتابت گردید و شرکت کنندگان به رقابت با یکدیگر پرداختند .

سعید بیراتی مسئول انجمن خوشنویسان شعبه دیلم در حاشیه برپایی این رویداد هنری گفت : حضرت امام خمینی (ره) دین بزرگی بر گردن ما هنرمندان دارد و این رسالت در جهت انتقال اندیشه های آن بزرگوار را باید به نحو احسن انجام دهیم .

وی افزود : در این رقابت هنری بیش از 25 هنرمند خوشنویس شرکت نمودند که پس از اتمام برنامه 5 اثر بعنوان برتر شناخته و مورد تقدیر قرار گرفت .

گزارش تصویری

http://boushehr.farhang.gov.ir/fa/album/3758 شب شعر و موسیقی انتظار در دیلم برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم گفت : ویژه برنامه شب شعر و موسیقی انتظار به مناسبت ولادت  باسعادت حضرت مهدی (عج) شب گذشته و با حضور هنرمندان در سالن مجتمع فرهنگی هنری این شهر برگزار شد .

محمدحسین زندویان هدف از برپایی مراسم را ترویج هنر متعهد و موسیقی انتظار و به منظور تعمیق و تبیین ارزشهای دینی و معرفت اسلامی عنوان کرد و افزود : بسترسازی برای نشاط اجتماعی و تبیین مفاهیمی چون انتظار فرج و ویژگی های منتظر واقعی از جمله اهداف بود .

مراسم شب شعر و موسیقی انتظار که با مشارکت جمعی از هنرمندان شاعر و موسیقی برپا گردید برنامه های متنوعی شامل اجرای موسیقی سنتی ، تک نوازی گیتار و ... اجرا شد که مورد استقبال خوب شرکت کنندگان قرار گرفت .

   حضور گروه موسیقی سنتی از شهرستان هندیجان و اجرای خوب گروه بعنوان مهمان نیز بر زیبایی برنامه افزود .

 http://boushehr.farhang.gov.ir/fa/album/3890گزارش تصویری


به همت کانون فرهنگی هنری شهید لیراوی بیدو 

محفل انس با قرآن در روستای بیدو برگزار گردید .

 

مجتبی احمدی مدیر کانون شهید لیراوی بیدو گفت : در راستای بهره مندی هر چه بیشتر از دهه آخر ماه مبارک رمضان و کسب فیوضات معنوی ایام لیالی قدر مراسم معنوی محفل انس با قرآن کریم در روستای بیدو برگزار گردید .

وی افزود : در این مراسم معنوی که با همکاری پایگاه مقاومت کربلا و شورای اسلامی روستا برگزار گردید دوتن از قاریان روستا به تلاوت آیاتی از سوره های قدر ، کوثر و اسراء پرداختند که مورد استقبال خوب اهالی روستا قرار گرفت .

از برنامه های جنبی این مراسم می توان به اجرای دکلمه توسط یکی از اعضای کانون ، پخش کلیپ قرآنی ، قرائت قرآن به دو زبان فارسی و انگلیسی توسط نوجوان مسجدی و پذیرایی می توان اشاره کرد .

روستای بیدو در 15 کیلومتری شمال دیلم قرار دارد .

گزارش تصویری

http://http//boushehr.farhang.gov.ir/fa/album/4037

 

حضور هنرمندان دیلمی در راهپیمایی روز جهانی قدس

مسئول روبط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم از حضور جمعی از هنرمندان این شهرستان در راهپیمایی روز جهانی قدس خبر داد .

آقاجری ضمن اعلام این خبر گفت : هنرمندان ، نویسندگان و شعرای دیلمی همچون سایر امت بزرگ اسلامی در راستای دفاع از قدس شریف و حمایت از ملت مسلمان فلسطین در تظاهرات روز قدس شرکت و خشم و انزجار خود را از رژیم جعلی و غاصب صهیونیسم ابراز داشتند .

وی افزود : در این حرکت حماسی هنرمندان با حمل پلاکارد همپا با سایر شعار دهندگان مسیر خیابان پاسداران تا مصلی را طی و علیه حامیان ظلم و نظام اسلامی شعار سر دادند .

گزارش تصویری

http://http//boushehr.farhang.gov.ir/fa/album/4038

 

خطیب جمعه دیلم : تلاش خبرنگاران در اطلاع رسانی اثرات خوبی برای جامعه دارند .

حضرت حجه الاسلام حسینی بوشهری امام جمعه دیلم در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به در پیش بودن روز خبرنگار گفت : تلاش خبرنگاران در اطلاع رسانی اثرات بسیار خوب و مطلوبی را در آگاهی بخش و توسعه جامعه دارد .

امام جمعه دیلم با بیان اینکه تولید اخبار سالم می تواند بسیاری از مشکلات جامعه را حل کند خواستار همکاری مسئولان با خبرنگاران شد .

خطیب جمعه دیلم همچنین با تبریک روز خبرنگار به تمامی تلاشگران این عرصه مهم سیاسی و اجتماعی افزود : خبرنگاران افرادی هستند که در تمام اوقات زندگی برای آگاهی و اطلاع رسانی جامعه در تلاش بوده و جای دارد از تلاش این عزیزان قدردانی شود .

گزارش تصویری

http://http//boushehr.farhang.gov.ir/fa/album/4039

 
آیین شروه در شهر امام حسن دیلم برگزار گردید .

آیین شب شروه عاشقان امام حسین (ع) در سالن اجتماعات شرکت نفت فلات قاره ایران (بهرگان) و با حضور جمعی از مسئولین محلی برگزار شد .

در این مراسم که شب گذشته و به مناسبت ماه صفر در سالن شرکت نفت امام حسن برگزار شد ، شروه خوانان با سرودن شروه های غمناک خود فضای حزن انگیزی را ایجاد کردند .

در این ویژه برنامه شروه خوانان از جمله امان الله رزمی ، سعید پیشاهنگ ،ابراهیم عباسی و ابراهیم لیراوی با نی نوازی نوشاد شیری و اجرای صالح صالحی با نوای خود فضایی حزن انگیز را خلق کردند  . جنوبیان شروه را مؤمنانه ترین ، نجیب ترین و پرزخم ترین آوا می شمارند و در اکثر نقاط استان بوشهر از این نوع عزاداری مشاهده می شود .

نمایشگاه هنری بغض بوم در مجتمع فرهنگی هنری پیامبر اعظم (ص) دیلم گشایش یافت .

نمایشگاه هنری نقاشی و خط عاشورایی با عنوان بغض بوم شامل منتخبی از آثار تجسمی در محل مجتمع فرهنگی هنری پیامبر اعظم (ص) دیلم گشایش یافت .

مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر افزود : این نمایشگاه شامل 25 اثر نقاشی و خط در ابعاد60*30 و در سبک های مدرن با ابزار رنگ روغن ، گواش و ... با محوریت قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است .

غلامحسین آقاجری افزود : این نمایشگاه از ساعت 8 صبح تا 20 شب آذرماه جاری و همزمان با ایام ماه صفر در مجتمع فرهنگی هنری پیامبر اعظم (ص) پذیرای استقبال علاقه مندان خواهد بود .

آقاجری گفت : هنر تجسمی مبتنی بر عقاید اسلامی و انقلابی به عنوان یکی از آغازین و مقوله های پرداختنی حوزه هنر تا کنون یک هنر مردمی ، ارزشمند و فاخر است .

این نمایشگاه به همت انجمن هنرهای تجسمی و خوشنویسان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دایر شده است .

معضلات فرهنگی مذهبی و آسیب شناسی عزاداری محرم و صفر دیلم در شورای فرهنگ عمومی بررسی شد .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی دیلم در جلسه فرعی شورای فرهنگ عمومی معضلات فرهنگی مذهبی و آسیب های عزاداری محرم را مورد بررسی قرار داد .

محمدحسین زندویان در جلسه فرعی شورای فرهنگ عمومی دیلم جهت بررسی بند 9 مصوبه قبلی شورا و در جهت آسیب شناسی عزاداری محرم و صفر ضمن اشاره به موقعیت مذهبی شهرستان و وجود بیش از 50 هیئت عزاداری گفت : دیلم از نظر برپایی مراسمات عزاداری دهه اول محرم و زنجیرزنی در سطح استان زبانزد است و این را مرهون وجود روحیه ایمان و داشتن پایه های عمیق مذهبی مردم توصیف کرد .

وی ضمن تقدیر از تلاش های شورای هیأت مذهبی در ساماندهی عزاداری های هیأت مذهبی و نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت مراسمات ابراز امیدواری کرد بتوان با کمک مردم گوشه هایی از عظمت واقعه کربلا و سند مظلومیت اهل بیت (ع) را به جهانیان و یزیدیان نشان داد .

وی در ادامه با اشاره به ضرورت آسیب زدایی از مراسمات عزاداری و سوگواری ایام محرم و صفر خواستار فرهنگ سازی از سوی دستگاههای فرهنگی شد .

گفتنی است تشکیل کارگروه بررسی مشکلات فرهنگی مذهبی شهرستان دیلم و بررسی آسیب های عزاداری حسینی از مصوبات جلسه شورای فرهنگ عمومی بوده است .

سروده شاعران دیلمی در شب شعر عاشورایی بسیج

مراسم شب شعر عاشورایی با عنوان « بسیج امتداد حماسه عاشورا » به همت بسیج هنرمندان دیلم و با حضور شاعران پیشکسوت دیلمی در محل سالن شهید کشتکار دیلم برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم در این آئین ادبی شاعران پیشکسوت دیلمی همچون مختار تنگسیری ، حمید مرادی ، فتح الله علیمرادی ، عبدالحسین عوض زاده ، امرالله خدری و شاعران جوان همچون مهدی بشیری و خانم مرضیه رشتی به قرائت سروده های خود پیرامون شخصیت و سیره امام حسین (ع) و یاران باوفایش و همچنین واقعه کربلا پرداختند .

سرگرد اسدی فرماندهی سپاه ناحیه دیلم در این آیین ادبی تقارن هفته بسیج و ایام محرم را به فال نیک گرفت و اظهار کرد : بسیج کلید حل مشکلات در جامعه است و از روحیه جهادی بسیجیان بعنوان یک اهرم در مقابل جنگ نرم دشمنان یاد کرد .

 

نوای سوز شروه در روستای عامری طنین انداز شد .

مراسم شروه خوانی حنجره های سرخ حسینی به مناسبت دهه آخر صفر و فرا رسیدن رحلت جانسوز نبی مکرم اسلام (ص) و با حضور شروه خوانان گناوه و دیلم در مسجد ابوالفضل (ع) روستای عامری برگزار شد .

غلامحسین آقاجری مدیر کانون فرهنگی هنری شهید داودی عامری و مجری برگزاری مراسم هدف از برپایی مراسم را گرامیداشت دهه آخر صفر و رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) دانست و گفت : اهمیت به گویش های محلی از جمله شروه یکی از اهداف این برنامه بود که با حضور شروه خوانان مطرح استان اهمیت این مراسم را دوچندان نمود .

وی ضمن تقدیر از کلیه کسانی که در برپایی این ویژه برنامه نقش داشتند تصریح کرد : نواهای محلی از جمله شروه خوانی باید بیشتر در میان مردم پررنگ تر شود و استعدادهای این هنر در کتاب بزرگان نسبت به گسترش آن تلاش نمایند .

غلامعباس غلامی از اعضای شورای اسلامی و روستا نیز با تقدیر از تلاش های دست اندرکاران مراسم فعالیت های فرهنگی در روستا را یکی از اولویت های شورای جدید عنوان کرد و اظهار کرد : امیدواریم در برنامه های آتی بتوانیم در صدور فعالیت های فرهنگی در روستاههای همجوار بیشتر تلاش نمائیم و از ظرفیت های فرهنگی و بزرگان این رشته استفاده بیشتر نمائیم .

در این مراسم معنوی که با حضور اهالی مختلف مردمی ، اعضای کانون های مساجد و تعدادی از مسئولین برپا گردید حسن توزی و یاسین ابراهیمی و امان اله رزمی از گناوه و شاپور صادقی از دیلم به همراه نوازندگی نوشاد شیری به اجرای برنامه پرداختند و با استقبال خوب شرکت کنندگان مواجه گردید .


شروه خوانی عامری 
شروه خوانی عامری 
شروه خوانی عامری 
شروه خوانی عامری 
شروه خوانی عامری 

همزمان با 28 صفر صورت گرفت :                        

                     برگزاری قرائت دعای زیارت پیامبر از بعید در دیلم

همزمان با 28 صفر سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) اهالی دیلم مراسم زیارت پیامبر از بعید حضرت رسول اکرم (ص) را در مصلی این شهر برگزار کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم مردم مؤمن و خداجوی دیلمی به همراه جمعی از مسئولین و پرسنل ادارات با حضور در مصلی نماز جمعه این شهر ضمن قرائت دعای زیارت پیامبر از بعید آن حضرت به مقام والای آخرین فرستاده حق ادای احترام کردند .

در این مراسم که اقشار مختلف مردم حضور داشته حجه الاسلام جاوید ضمن تسلیت ایام آخر ماه صفر پیرامون شخصیت و زندگانی آن پیامبر رحمت نکاتی را ایراد نمودند و همگان با عرض تسلیت عمومی از پیامبر (ص) طلب شفاعت نمودند .

قرائت زیارت از راه دور حضرت رسول اکرم (ص) که با همکاری ستاد نماز جمعه ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شورای فرهنگ عمومی ، شهرداری و مخابرات در مصلی نماز جمعه دیلم برگزار شد معنویت خاصی به مراسم بخشید .

در پایان مراسم نیز سفره صبحانه رسول الله نیز جهت شرکت کنندگان در مزاسم شکل گرفت .


زیارت پیامبر از بعید دیلم 
زیارت پیامبر از بعید دیلم 
زیارت پیامبر از بعید دیلم 
زیارت پیامبر از بعید دیلم 
زیارت پیامبر از بعید دیلم 

 

 

زنگ کتاب در دبستان سمیه نواخته شد .

طی آیینی و با حضور تنی چند از مسئولین دیلمی زنگ کتاب به مناسبت هفته بزرگداشت کتاب و کتابخوانی در دبستان دخترانه سمیه این شهر نواخته شد .

پورداود بخشدار مرکزی دیلم در این آیین با تاکید بر اینکه زنگ کتاب و مطالعه در مدارس باید به کتابهای غیردرسی ، عمومی و مطالعه آزاد اختصاص پیدا کند اظهار کرد : با این زنگ در مدارس باید به کتابهای غیر درسی اختصاص یابد زیرا با مطالعه کتابهای درسی باز هم خواندن کتاب جنبه اجباری به خود می گیرد .

وی  عنوان کرد : پیش زمینه مطالعه کتابهای درسی خواندن آثار عمومی است و باید مطالعه عمومی را بین اقشار جامعه از جمله دانش آموزان و دانشجویان فراگیر و عمومی اختصاص پیدا کند تا از حالت نمادین خارج شود.

مجتبی خدری رئیس اداره کتابخانه عمومی دیلم نیز در این آیین با بیان اینکه عادت به کتابخوانی و مطالعه باید از مدارس و دانشگاهها آغاز شود گفت : بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان درس گریز هستند و کتاب را فقط برای یک نمره می خوانند در حالی که باید شوق یادگیری را در آن ها زنده و افزایش مهارت را در آنها تقویت کرد تا با اشتیاق به دنبال مطالعه و یادگیری بروند .

هفته کتاب دیلم 

بازدید رئیس ارشاد اسلامی دیلم از کتابخانه عمومی باقرالعلوم این شهر

رئیس ارشاد اسلامی دیلم در بازدید دو ساعته از کتابخانه عمومی باقرالعلوم از نزدیک بازدید نموده و در جریان فعالیت ها و کیفیت ارائه خدمات کتابخانه عمومی قرار گرفتند .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم محمدحسین زندویان به همراه معاون فرهنگی این اداره در بازدید از کتابخانه عمومی باقرالعلوم ضمن ابراز رضایت از وضعیت کلی کتابخانه ها بر رفع برخی موارد جهت ارائه بهتر خدمات به اعضای کتابخانه تاکید کرد .

در این بازدید همچنین تعداد یکصد جلد کتاب از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به این کتابخانه اهداء گردید .

شهرستان دیلم در شمالی ترین نقطه استان بوشهر دارای 2 باب کتابخانه عمومی در سطح شهر دیلم و یک باب در شهر امام حسن می باشد .


هفته کتاب دیلم 
هفته کتاب دیلم 

کارکنان ارشاد اسلامی دیلم عضو کتابخانه شدند .

به مناسبت هفته کتاب کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم با حضور در کتابخانه عمومی باقرالعلوم این شهر عضو کتابخانه شدند .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم محمدحسین زندویان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم در حاشیه این مراسم با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت روحیه کتابخوانی و گسترش فرهنگ مطالعه گفت : کارکنان باید مطالعه و تحقیق را در سرلوحه اهداف در محل کار قرار دهند و با مطالعه دقیق تر نسبت به مسائل آگاهی بیشتر داشته باشند .

وی تاکید کرد : مطالعه نباید محصور به خواندن روزنامه ، نشریات و مجلات و ... باشد بلکه باید کتاب را در بستر مطالعه خود قرار دهند و از این یار همیشگی بهره برند .

رئیس ارشاد اسلامی دیلم با اشاره به نقش کتاب و مطالعه در پیشرفت جامعه گفت : هر کتابی که مطالعه می شود بر سطح علم و آگاهی افراد افزوده می شود و این خود باعث پیشرفت امورات خواهد شد .

این مسئول یادآور شد : انسانی که همیشه دارای مطالعه باشد نسبت به افراد کم مطالعه یک پله جلوتر خواهد بود و از این حیث ممتاز خواهد بود .

شهرستان دیلم در شمالی ترین نقطه استان بوشهر دارای 2 باب کتابخانه در دیلم و 1 باب در شهر امام حسن می باشد .

کتاب دیلم 
کتاب دیلم 

چهار کتاب تألیفی جدید در دیلم رونمایی شد .

همزمان با هفته کتاب 4 اثر تألیفی جدید حاصل تلاش نویسندگان دیلمی با حضور مسئولین در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر رونمایی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم کتب حقوق اداری نوشته خسرو پهلوانی ، تعمیر خودرو به زبان ساده نوشته مسعود بن رشید ، 53 دروغ نوشته سیدمهدی موسوی و کتاب شعر زیر تیغ عاشقانه سروده سوسن حیاتی همزمان با هفته کتاب رونمایی و روانه بازار کتاب گردید .

در مراسم رونمایی کتاب و انجمن کتابخانه های عمومی دیلم مجتبی خدری رئیس اداره کتابخانه های عمومی در اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت : کتاب گوینده ای است که با شنونده سخن می گوید و انسان را به برکت و خیر می رساند و روح و روان انسان را طراوت می بخشد .

وی افزود : مطالعه کتاب جهل و نادانی را از بین می برد و باعث افزایش سطح علم و آگاهی می شود .

خدری در ادامه با گرامیداشت هفته کتاب از همه شهروندان خواست با مراجعه به کتابخانه ها و عضو شدن در جهت افزایش سطح مطالعه شهرستان سهیم باشند .

محمدحسین زندویان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نایب رئیس انجمن کتابخانه عمومی نیز با گرامیداشت هفته کتاب با اشاره به برنامه های این هفته در شهرستان افزود : برگزاری نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی ، نواختن زنگ کتاب ، تجلیل از کتابداران و نویسندگان ، رونمایی کتاب ، دیدار با کتابداران و بازدید از کتابخانه باقرالعلوم از جمله برنامه های این هفته بوده است .

وی افزود : این اداره آمادگی خود را جهت حمایت از چاپ تألیفات نویسندگان دیلمی را دارد و نهایت همکاری خود را در این زمینه انجام خواهد داد .

در ادامه اسماعیل کاظمی فرماندار دیلم نیز با اشاره به اهمیت مطالعه گفت : هر انسان با مطالعه یک کتاب با جهان پیرامون خود ارتباط برقرار می کند و بر علم و آگاهی خود می افزاید .

فرماندار دیلم قرآن کتاب الهی را بزرگترین کتاب انسان ساز یاد کرد که با خواندن آن روح انسان جاویدان خواهد شد .

وی تأکید کرد : مطالعه کتاب در خانه یک نوع طبیعت گردی محسوب می شود و سرو سبز کتاب همان دانشی است که باعث طراوت روح می شود و رایحه برگرفته از کتاب باعث جوانی روح خواهد شد .

در پایان جلسه و پس از رونمایی کتب تألیف شده نویسندگان دیلمی از نویسندگان ، کتابداران و کتابخوانان فعال این شهر تجلیل بعمل آمد .


کتاب دیلم 
کتاب دیلم 

 

گزارش تصویری هفته کتاب

http://boushehr.farhang.gov.ir/fa/album/4654 

 

                                با برپایی جشن دختران آفتاب ، دختران فعال هنرمند دیلمی تجلیل شدند .

به مناسبت میلاد با سعادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) جشن دختران آفتاب در مجتمع فرهنگی هنری پیامبر اعظم (ص) دیلم برگزار شد و طی آن از دختران فعال هنرمند در رشته های مختلف تقدیر بعمل آمد .

غلامحسین آقاجری معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت معصومه (س) اظهار داشت : حضور آستان مقدس آن حضرت برای ایران اسلامی همواره موجب خیر و برکت بوده است به ویژه در امور فرهنگی و اعتقادی که سیره زندگی و منش این بانوی بزرگوار به عنوان الگویی برای بانوان و دختران مسلمان محسوب می شود .

این مسئول متذکر شد : امروز دختران ما باید افتخار کنند که مسلمانند چرا که کرامت و جایگاه آنان در سایه این اسلام حفظ می شود و زمینه حضور مؤثر دختران و بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی را فراهم آورده است .

در ادامه برنامه و با اجرای 2 موسیقی و دکلمه با اهدای لوح و هدایایی از دختران فعال هنرمند در رشته های مختلف تقدیر بعمل آورد .

 

همزمان با دهه کرامت : برگزاری نمایشگاه نقاشی کرامت رنگ ها در دیلم همزمان با دهه کرامت

روابط عمومی اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی دیلم از برگزاری نمایشگاه نقاشی کرامت رنگ ها به مناسبت دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر در مجتمع فرهنگی هنری پیامبر اعظم (ص) این شهر خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم غلامحسین آقاجری هدف از برپایی این نمایشگاه را علاوه بر بزرگداشت این ایام ، تشویق هنرمندان به خصوص دختران نوجوان ، جوان و ارتقاء سطح علمیب و هنری آنها عنوان کرد و گفت : در این نمایشگاه 16 اثر نقاشی با تکنیک آبرنگ و طراحی  از هنرمندان رشته تجسمی دیلم در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است .

وی افزود : نمایشگاه نقاشی کرامت رنگ ها تا 25 شهریور ماه در محل مجتمع فرهنگی هنری پیامبر اعظم (ص) دیلم برای بازدید عموم علاقه مندان دایر است .

 

مستندات  

http://boushehr.farhang.gov.ir/fa/album/4232?p7172=1