گزارش ویژه برنامه های نوروزی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان

 

تشکیل جلسه کمیته فرهنگی ستاد تسهیلات سفر نوروزی تنگستان

کمیته فرهنگی ستاد تسهیلات سفر نوروزی تنگستان در مورخه 8/12 /92 در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان تشکیل جلسه داد.

در ابتدای این نشست عبدالرضا جمشیدی رئیس این اداره ضمن خوش آمد گویی به اعضاء حاضر در جلسه خواستار برنامه ریزی دقیق این کمیته جهت نوروز ۹3شد. برگزاری مسابقه نقاشی بر روی پارچه بین مهمانان نوروزی ، برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان در یکی از مکان های سیاحتی شهرستان و برگزاری مسابقه کتبی به مناسبت روز جمهوری اسلامی و برگزاری نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در اهرم و دلواراز جمله برنامه هایی بود که توسط جمشیدی به عنوان برنامه های نوروزی ارشاد تنگستان نام برده شد. بعد از صحبت های رئیس ارشاد تنگستان، نمایندگان ادارات آموزش و پرورش، تبلیغات اسلامی،شهرداری های اهرم و آباد اهرم و فرمانداری نیز هر یک به بیان برنامه های مربوطه خود جهت ایام نوروز پرداختند.

برگزاری نمایشگاه کتاب در اهرم و دلوار

همزمان با تعطیلات نوزوزی و آغاز بهار سال ۹۳ نمایشگاه کتابی توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان با همکاری انتشارات خسرو و شیرین تهران در منطقه تفریحی زیارتی آبگرم اهرم و نیزپارک ساحلی دلواردر برگزار شد.

، در این دو نمایشگاه مجموعا تعداد ۹۵۰ عنوان کتاب و در قالب ۲۰۰۰ جلد و با تخفیف ۲۰درصد در اختیار علاقمندان قرار گرفته است و تا 15فروردین ماه ادامه یافت.

برگزاری نمایشگاه نقاشی هنرمندان تنگستانی در آبگرم اهرم

همزمان با برگزاری چهارمین مسابقه نقاشی نوروزی در آبگرم اهرم ، نمایشگاهی از آثار هنرمندان تنگستانی نیز در حاشیه این مسابقه برپا گردید.
در این نمایشگاه تعداد ۲۰ تابلوی نقاشی و طراحی آثار هنرمندان انجمن هنرهای تجسمی اهرم در معرض دید علاقمندان قرار گرفت که با استقبال خوب بازدید کنندگان ا جمله مهندس پرویز شعبانی معاون فرماندار و تنی چند از مسئولین تنگستان همراه بود. به گفته عبدالرضا جمشیدی رئیس ارشاد تنگستان هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی هر چه بیشتر مهمانان نوروزی با توانمندیهای هنرمندان طراح و نقاش خطه هنر خیز تنگستان می باشد.

برگزاری مسابقه نقاشی نوروزی درآبگرم اهرم

درششمین روز از بهار سال ۱۳۹۳ مهمانان نوروزی تنگستان به همراه تنی چند از هنرمندان این شهرستان در مسابقه نقاشی نوروزی آبگرم اهرم به هنرنمایی پرداختند.

در چهارمین مسابقه نقاشی نوروزی که با حضور مهمانان نوروزی واعضا انجمن هنرهای تجسمی اهرم در مکان تفریحی سیاحتی آبگرم معدنی این شهر برگزار شد، علاوه بر هنرمندان کودک ، نوجوان و بزرگسال اهرمی ، مهمانان نوروزی نیزبا حضور خود به هنرنمایی پرداختند. در این مسابقه شرکت کنندگان در بخش های نقاشی و طراحی کودکان،نوجوانان و بزرگسالان به رقابت پرداختند که در پایان از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان و توسط مهندس شعبانی معاون فرماندار این تنگستان جوایزی به برندگان اهدا گردید.

در این مسابقه علاوه بر معاون فرماندار، تنی چند از مسئولین تنگستان نیز حضور داشتند.

مسابقه نقاشی نوروزی در دلوار تنگستان برگزار شد

در مورخه 5/1/93مسابقه بزرگ نقاشی نوروزی با حضور مهمانان نوروزی و هنرمندان تجسمی دلوار در پارک ساحلی این شهر برگزار شد.

در این مسابقه که روز گذشته برگزار شد ،حدود ۷۰ هنرمند هنرمند شرکت کننده از مهمانان نوروزی دلوار و نیز برخی از هنرمندان این شهر حضور یافته و به رقابت پرداختند.

با توجه به پتانسیل های بسیار خوب شهر دلوار در جذب گردشگران نوروزی و به مناسبت گرامیداشت روز طبیعت ، تصمیم به برگزاری این همایش توسط نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری شهرداری بندردلوار گرفته شد که با استقبال بسیار خوب مهمانان نوروزی همراه شد. در پایان این همایش و از طرف نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی دلواربه کلیه شرکت کنندگاه لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود اهداء گردید.

فراخوان اولین جشنواره"عکس همراه "

فراخوان اولین جشنواره عکس همراه توسط انجمن سینمای جوان تنگستان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان متن این فراخوان که به مناسبت نوروز 1393 و در سطح شهرستان برگزار می شود ،به شرح زیر می باشد:

موضوع:
طبیعت

شرایط عمومی

-
دبیرخانهٔ جشنواره ارسال کننده را صاحب اثر تلقی می‌کند. و تمامی مسئولیت های اثر ارسالی به عهده صاحب اثر می باشد
--
برگزار کننده مجاز است (با حفظ حقوق مالکیت معنوی عکاس) آثار را در امور نمایشگاهی، انتشاراتی، اطلاع رسانی و تبلیغاتی خود استفاده نماید.
شیوه‌ و شرایط اختصاصی ارسال عکس:

-متقاضیان میتوانند آثار خود را یا از طریق ایمیلِ جشنواره به آدرس : tangestan@iycs.ir و یا بر روی سی دی به آدرس دبیرخانه به نشانی : اهرم ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان، انجمن سینمای جوانان، ارسال یا تحویل نمایند.
عکس‌های ارسالی هیچ گونه محدودیت تکنیکی و ابزاری ندارند و عکاس مختار است تا ایده‌های مورد نظر خود را با استفاده از تمام امکانات رسانهٔ عکاسی بیان کند.

-برای هر عکس، یک فایل word از اطلاعات شخصی شامل: نام و نام خانوادگی،کد ملی، شماره موبایل، مشخصات موبایل، آدرس پستی، پست الکترونیک و ذکر موقعیت مکانی عکس ضمیمه گردد. به عکس‌های ارسالی فاقد اطلاعات شخصی، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

-هر هنرمند می‌تواند جمعاً 7قطعه عکس برای جشنواره ارسال کند.
-
عکس‌های را ه یافته به بخش نهایی در نمایشگاه به نمایش عمومی در می‌آیند.

- پردازش تصاویر در حد تصحیح رنگ و کادر تا جایی ‌که خدشه ای به اصل عکس وارد نکند، مورد پذیرش است.
-
مشخصات عکس‌: هر عکس باید حداقل 700 کیلوبایت و حداکثر 5مگابایت - فرمت jpeg (با کیفیت مناسبی جهت چاپ) داشته باشد.

-عکس ها میتوانند به صورت رنگی و یا سیاه سفید باشند.

- شرکت در جشنواره به منزلهٔ پذیرش مقررات این فراخوان است.

گاه شمار جشنواره:

آخرین مهلت ارسال آثار: 31/1/93

اعلام نتایج راه یافتگان به بخش نهایی: نیمه اول اردیبهشت ماه 93

مراسم اختتامیه جشنواره و افتتاح نمایشگاه: نیمه دوم اردیبهشت ماه 93

سایر برنامه ها:

- توزیع بسته های فرهنگی بین مهمانان نوروزی در 3 شهر تنگستان

- نصب بنر و پلاکارد خوش آمد گویی به مهمانان نوروزی در نقاط گردشگری شهرستان واقع در اهرم و دلوار

- نصب بنر و پلاکارد با موضوع حجاب و عفاف در نقاط گردشگری شهرستان واقع در اهرم و دلوار

- برگزاری مسابقه کتبی به مناسبت روز جمهوری اسلامی در سطح شهرستان

 

                                                              گزارش تصویری

 

 

 

         

گزارش ویژه برنامه های روز زن – اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان

برپایی نمایشگاه آثار بانوان هنرمند تنگستانی در اهرم

در اولین روز از اردیبهشت 93 وهمزمان با فرا رسیدن هفته گرامیداشت مقام زن نمایشگاهی از آثار هنرمندان تنگستانی در رشته های طراحی و نقاشی برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان ، مراسم افتتاح این نمایشگاه با حضور جمعی از بانوان و هنرمندان برگزار شد. در این نمایشگاه که در مجتمع فرهنگی هنری اهرم برگزار شد ، تعداد40 تابلوی نقاشی وطراحی آثاری از بانوان هنرمند این شهرستان در معرض دید علاقمندان قرار گرفت. این نمایشگاه از بخشهای مختلفی شامل هنر و زنان و حجاب و عفاف تشکیل گردیده و تا 6 اردیبهشت ادامه یافت.

گفتنی است درمراسم افتتاحیه این نمایشگاه که با حضور فاطمه گرمسیری مسئول امور بانوان فرمانداری تنگستان برگزار شد، به بانوان حاضر در نمایشگاه و به مناسبت روز زن هدایایی از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان اهداء گردید.

  برگزاری جشن میلاد کوثر در اهرم

در شامگاه شنبه 30 فروردین ماه جشن باشکوه میلاد کوثر به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) در در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری اهرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان در این مراسم که با اجرای دو نفره دو مجری خوب شهرستان و اعضاء انجمن های نمایش و شعر و ادب اهرم ،زهرا آتش پنجه و سمیه رسولی برگزار گردید، برنامه های شاد و متنوعی شامل مولودی خوانی، سخنرانی،حرکات ورزشی، اجرای سرود و میان پرده طنز توسط بانوان از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم بود. استقبال پرشور بانوان اهرمی از این مراسم از نکات جالب توجه توجه این مراسم بود. در پایان این جشن از بانوان هنرمند فعال مجتمع فرهنگی هنری اهرم با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

 

                                                                گزارش تصویری

ویژه برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان به مناسبت سالروز حماسه فتح خرمشهر

 

ردیف

عنوان برنامه

مکان

تاریخ

ساعت

مخاطبان

1

مراسم فتح خرمشهر

سالن مجتمع فرهنگی هنری اهرم

3 خرداد

9 صبح

هنرمندان،بسیجیان و دانشجویان

2

نمایشگاه عکس دفاع مقدس

مجتمع فرهنگی هنری اهرم و دلوار

3الی7خرداد

9صبح

عموم

3

نمایشگاه کتاب دفاع مقدس

کتابخانه عمومی اهرم

3الی7خرداد

9صبح

عموم

4

مراسمات فتح خرمشهر در کانون ها

24 مسجد کانون ها

3و4خرداد

21

عموم

5

نشست ادبی انجمن شعر و ادب اهرم با موضوع جایگاه دفاع مقدس در شعر فارسی

مجتمع فرهنگی هنری اهرم

3خرداد

19

شاعران و هنرمندان

 

 


گزارش برگزاری مراسمات سالروز رحلت امام خمینی(ره)-اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان

 

 

برگزاری همایش امام خمینی،تجلی صفات الهی در اهرم

سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری شهر اهرم ، در روز سیزدهم خردادماه سال 1393 میزبان برگزاری همایش امام خمینی (ره) ، تجلی عینی صفات الهی بود .
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان،در ابتدا حجه الاسلام والمسلمین راستگو امام جمعه محترم شهر اهرم ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد با سعادت امام سجاد (ع) در خصوص سجایای اخلاقی آن امام همام بیاناتی ایراد نمود .

وی همچنین ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این همایش ، حضرت امام خمینی (ره) را آیینه تمام نمای صفات الهی دانست و گفت شخصیت بی نظیر امام عظیم الشان و تقوا و مدیریت مدبرانه ای ایشان باعث گشت تا انقلاب اسلامی ایران پیروز گردد
.

در ادامه ترک زاده فرماندار محترم تنگستان در سخنانی گفت : امام خمینی (ره ) عرضه کننده اسلام ناب محمدی بود و ایشان به هیچ وجه عدالتی را که سوسیالیسم چپ گرا به دنبال آن بود مناسب نمی دانست . بلکه با درکی عمیق که از اسلام ناب داشت ، عدالتی را مناسب جهان اسلام می دانست که منطبق بر شریعت باشد.

پایان بخش این همایش سخنرانی ، مهندس پرآور معاون سیاسی _ امنیتی استانداری بوشهر بود که به عنوان سخنران ویژه مراسم حضور یافته بودند . وی خاطر نشان کردند : امام اسطوره ای بود که خداوند متعال در زمان عطا نمودند . وی تصریح کرد : امام خمینی (ره ) ، بعد از انبیاء الهی و ائمه معصومین از کم نظیرترین و ممتازترین شخصیت های روی کره زمین می باشند که منشاء تحولات عظیم و شگرفی در تاریخ بشر بودند.

پرآور همچنین خواستار آن شد تا بیش از پیش تبیین اندیشه های گهربار امام خمینی (ره ) مدنظر قرار گیرد چرا که نسل سوم و چهارم بسیار به شناخت و آگاهی از سیره عملی امام نیاز دارند.

پخش کلیپی با عنوان ( روح الله ) و نیز کلیپی با عنوان ( خامنه ای ، خمینی زمان ) ساخته شده توسط انجمن سینمای جوان تنگستان از دیگر برنامه های این همایش بود.

این همایش با حضور فرماندارتنگستان ، معاون فرماندار، بخشدارمرکزی،  امام جمعه شهرهای اهرم و دلوارو مسئولین شهرستان حضور داشتند.

اجرای این همایش را نیز امین ماندگار ، یکی از هنرمندان شاخص و مسئول انجمن شعر و ادب  اهرم بر عهده داشت.

 

هنرنمایی هنرمندان اهرمی  در مسابقه طراحی و نقاشی" عرج نور"

در تاریخ 13 خرداد 93 و همزمان با بیست و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد هنرمندان انجمن هنرهای تجسمی اهرم در مسابقه نقاشی و طراحی "عرج نور"به هنرنمایی پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی تنگستان، در این مسابقه که در مجتمع فرهنگی هنری اهرم برگزار شد شرکت کنندگان در دو بخش طراحی و نقاشی به رقابت پرداختند که در پایان عاطفه هوشنگی،نرجس شجاعی و فاطمه شیخ زاده به عنوان برگزیدگان این مسابقه انتخاب شدند.

در پایان این مسابقه به کلیه شرکت کنندگان و  نیز برنگان مسابقه لوح تقدیر و هدایایی از طرف ادارهفرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان اهداء گردید.

کتابت اشعار دیوان امام خمینی (ره) توسط  خوشنویسیان اهرمی

در آستانه سالروز فرا رسیدن رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی و قیام 15 خرداد همایش زنده نویسی  اشعار حضرت امام خمینی (ره) توسط انجمن خوشنویسان تنگستان روز 13 خرداد ماه 93 در اهرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان، در این همایش که با حضور اعضاء انجمن خوشنویسان تنگستان و در محل این انجمن برگزار شد، خطاطان شرکت کننده بیت هایی از اشعار دیوان حضرت امام (ره) را با خط زیبای خود خوشنویسی کردند. آثار برگزیده این همایش در نمایشگاه آثار هنرمندان شهرستان ویژه سالروز رحلت امام خمینی(ره) در معرض نمایش گذاشته شده است.

در پایان این همایش به کلیه شرکت کنندگان لوح تقدیر و هدایایی اهداء گردید.

برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان تنگستانی با موضوع امام خمینی(ره) در اهرم

در آستانه فرا رسیدن بیست و پنجمین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) نمایشگاهی از آثار هنرمندان اهرمی در مجتمع فرهنگی هنری اهرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنگستان، در این نمایشگاه  و در دو بخش نقاشی و خوشنویسی آثاری ازهنرمندان انجمن های خوشنویسیان و هنرهای تجسمی تنگستان شرکت کننده در همایش خوشنویسی اشعار حضرت امام(ره) و نیز مسابقه طراحی و نقاشی حضرت امام خمینی (ره) است که در مجتمع فرهنگی هنری اهرم در معرض نمایش جهت بازدید علاقمندان قرار گرفت و تا روز 17 خرداد ادامه  یافت.

 

                                                           گزارش تصویری 

                                                                       

  • دانلود گزارش سه ماهه

کلمه جستجو
از تاریخ
تا تاریخ
به ترتیب بر اساس: