• اخبار

باغ کتاب در سومین پایتخت کتاب افتتاح می شود

باغ کتاب در سومین پایتخت کتاب افتتاح می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از افتتاح «باغ کتاب» در شهر بوشهر سومین پایتخت کتاب ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، حمیده ماحوزی در این خصوص بیان کرد: این مکان فرهنگی در زیر‌بنای 400 متر مربع به همت شهروند بوشهری و با تغییر کاربری از گلفروشی به کتاب‌فروشی در مراحل پایانی ساخت قرار دارد که 250 متر مربع از این فضا به کتابفروشی اختصاص دارد و ارزش ریالی زمین باغ کتاب، یک میلیارد تومان است.

وی به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساخت باغ کتاب بوشهراشاره کرد و افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 100 میلیون تومان وام برای ساخت این مرکز فرهنگی تفریحی اختصاص داده است.

ماحوزی یادآور شد: در استان بوشهر علاوه بر شهر بوشهر شهرستان خورموج نیز برای ساخت کتابفروشی درخواست داده که مورد موافقت قرار گرفته و پیش‌بینی می‌شود که در چند ماه آینده شاهد افتتاح این کتابفروشی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه فرهنگی تا کنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که امیدواریم هر چه سریع تر مورد بهره برداری قرار گیرد.

ماحوزی درباره راه اندازی مجدد باشگاه‌های کتابخوانی در بوشهر و تشکیل بیش از 500 باشگاه کتاب خوانی، عنوان داشت: بوشهر از‌جمله فعال‌ترین شهرستان‌های کشور در برگزاری جام باشگاه‌های کتابخوانی است که البته اگر مدت ثبت‌نام ادامه پیدا می‌کرد این تعداد به بیش از 700 باشگاه می‌رسید و پیش‌بینی می‌شود در دوره جدید و با توجه به اعلام آمادگی و استقبال مدارس امسال شاهد فعالیت هزار باشگاه در استان باشیم.

گفتنی است شهر بوشهر سال گذشته پایتخت کتاب ایران معرفی شده بود که در این راستا بیش از 85 درصد طرح ها و برنامه ها در سال اول اجرا شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۲۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500