اخبار

نشست شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر برگزار شد

نشست شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر برگزار شد
نخستین نشست شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در سال جاری با حضور مدیرکل، معاونین و روسای ادارات شهرستان ها به صورت وبینار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل در این نشست بیان کرد: با توجه به مشکلات بودجه ای اداره کل، روسای ادارات در بخش مدیریت مصرف انرژی اهتمام بیشتری داشته باشند.

لیلا امیری افزود: اجاره معوقه اماکن فرهنگی و هنری شهرستان موضوع مهمی است که باید مورد توجه ویژه روسای ادارات شهرستان قرار گیرد و در این راستا اقدامات جدی انجام دهند.

وی افزود: از ورود کارمندان و ارباب رجوع ها بدون ماسک به ادارات جلوگیری شود تا با همکاری و همدلی و رعایت پروتکل های بهداشتی در راستای کاهش مبتلایان و آسیب‌های آن گام برداریم.

امیری گفت: از شنبه این طرح برای افراد با بیماری های زمینه ای اجرا می شود و بقیه همکاران باید به صورت عادی در اداره حضور داشته باشند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل نیز گفت: اقدامات انجام شده در راستای تهیه بانک اطلاعاتی هنرمندان از سوی بعضی شهرستان ها ضعیف بوده که باید تا 15 مرداد سال جاری موارد خواسته شده را به اداره کل ارسال کنند.

محمدحسین زندویان به سامانه کارا اشاره کرد و عنوان کرد: با توجه به اینکه کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده از کرونا باید مشخصات خود را برای دریافت تسهیلات در سامانه ثبت کنند در بعضی از شهرستان این کار صورت نگرفته، لذا روسای ادارات با نظارت و مدیریت نسبت به این مقوله مهم اقدام کنند.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل در ادامه بیان داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای برنامه ها در فضای مجازی است که باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.

آنیتا مظفری عنوان کرد: شورای اطلاع رسانی استان ارائه گزارش عملکرد هر بخش و حوزه را به صورت اینوگرافی در هفته دولت مکلف کرده که باید روسای ادارات تا قبل از رسیدن آن هفته نسبت به این کار اقدام کنند.

وی افزود: دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ کشور است که اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در شهرستان ها از طریق فضای مجازی جهت ایجاد نشاط اجتماعی در چهلمین سالگرد دفاع مقدس ضروری است.

مظفری اظهار کرد: توزیع آگهی ها موضوع مهمی است که با توجه به آموزش کارشناسان این واحد، مشکلاتی در شهرستان ها بوجود آمده و روسای ادارات باید با نظارت بیشتر به این مهم رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: کتاب هایی برای ادارات شهرستان درنظر گرفته که روسا باید با هماهنگی بخشداری روستاها نسبت به توزیع کتب برای افزایش سرانه مطالعه اقدام نمایند.

مدیر حراست نیز گفت: باعث مسرت و خوشبختی است که در جمع مروجان و تلاشگران عرصه فرهنگ، هنر و تمدن اسلامی قرار دارم و تلاش می کنم با همکاری و هم افزایی گام های موثری در این راستا برداریم.

حسن کرمی عنوان کرد: به دلیل جایگاه ویژه و بروز چالش ها، روسای ادارات شهرستان نسبت به تخلیه تلفنی که همواره مورد تاکید نهاد های امنیتی بوده توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: هوشیاری، آمادگی و تقویت حفاظت فیزیکی اماکن و تاسیسات مبنی بر به حداقل رساندن آسیب پذیری اماکن و تاسیسات موضوع مهم دیگری است که باید به آن نگاه ویژه داشت.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر گفت: ماهیت راه اندازی کانون های مساجد بر محوریت مردمی بوده که روسای ادارات باید با مدیریت این مسئله را نهادینه کنند.

علیرضا پولاد افزود: شهرستان ها دارای ظرفیت بسیار بالایی در حوزه مساجد و کانون ها هستند که با هم افزایی و تعامل می توان این مهم را افزایش داد.  

روسای ادارات شهرستان نیز علاوه بر ارائه گزارش مالی، به بیان نکاتی در ارتباط با وسایل نقلیه، اینترنت، نداشتن تنخواه جهت خرید امورات روزانه، نامگذاری صنوف های مختلف با عناوین محلی، تجهیز اماکن فرهنگی هنری به دوربین مدار بسته، اتوماسیون اداری، پرداخت بدهی های ادارات و پروژه های فرهنگی هنری نیمه تمام پرداختند.

۳۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

محمدحسین
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
5
1
1

برگزاری اینگونه جلسات کمک شابانی به حل مشکلات موجود در ادارات شهرستان است. سپاس از مدیر کل محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تشکیل اینگونه نشست ها و شور در خصوص رفع نیاز های کارمندان ادارات شهرستان

بابک
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
5
0
1

تشکر و سپاس از حسن توجه شما به فرهنگ و هنر استان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید