اخبار

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر مسئول بخش موسیقی مذهبی انجمن موسیقی استان بوشهر شد

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر مسئول بخش موسیقی مذهبی انجمن موسیقی استان بوشهر شد
طی ابلاغی از سوی رئیس انجمن موسیقی بوشهر، علیرضا پولاد مسئول بخش موسیقی مذهبی انجمن موسیقی استان بوشهر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، رئیس انجمن موسیقی استان بوشهر در خصوص صدور این ابلاغ از سوی انجمن موسیقی استان و پیشینه موسیقی مذهبی این مداح اهل بیت اظهار کرد:

علیرضا پولاد از مداحان برجسته استان است که مداحی سنتی بوشهر  را  زیر نظر استاد محمد علی کشتکار بوشهری و شادروان استاد حاج محمد فتوت در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) کوی مدرس آغاز و با توجه به علاقه و استعداد خدادادی در مراسم های هیاتی نیز شروع به مداحی و خواندن ادعیه و زیارات نمود. 

حق پرست گفت: پولاد اکنون به عنوان تنها بوشهری حاضر در دوره عالی مداحی کشوری حضور دارند و در حسینیه بوشهری های مقیم شیراز نوحه خوانی می کند.

وی تصریح کرد: پولاد  در سال ۱۳۸۹در دیدار مردم استان بوشهر با مقام معظم رهبری بعنوان مداح افتخار ذاکری در محضر مقام معظم رهبری را دارد.

حق پرست در خصوص پیشینه مذهبی علیرضا پولاد و شناخت او از بخش موسیقی مذهبی استان بوشهرگفت : با توجه به اهمیت و ویژگی های منحصر به فرد موسیقی مذهبی بوشهر و پیشینه ی چشمگیر این نوع موسیقی،  بخش موسیقی مذهبی انجمن موسیقی استان بوشهر نیازمند فردی توانا و آشنا به این نوع موسیقی در استان است.

رئیس انجمن موسیقی استان بوشهر با توجه به لزوم بیان و بازتاب کلیات در این نوع موسیقی، در پایان عنوان کرد: علیرضا پولاد از چهره های شناخته شده و با تجربه موسیقی مذهبی استان بوده که با توجه به آشنایی کامل این مداح اهل بیت به فرم های ساز و آوازی، به عنوان مسئول بخش تخصصی موسیقی مذهبی انجمن موسیقی استان بوشهر معرفی و منصوب میگردد.

۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۶:۳۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید