اخبار

گفتگو با سید حسام مزارعی نویسنده کتاب "کپتن...پورت تو پورت"

گفتگو با سید حسام مزارعی نویسنده کتاب "کپتن...پورت تو پورت"

 

 خلاصه ای از رزومه و پیشینه خود خصوصا در زمینه کاری و نویسندگی بفرمایید؟

 اینجانب از فعالین اجتماعی و فرهنگی متولد سال ۵۸ از شهر وحدتیه، شهرستان دشتستان، استان بوشهر می باشم.

کارمند اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بوده و با مدرک تحصیلی کارشناس ارشد مدیریت دولتی فارق التحصیل شدم.

موفق به کسب عنوان مروج کتاب که در سال ۹۶ به عنوان مروج کتاب کشوری در بخش خصوصی معرفی شدم و کماکان در این زمینه فعالیت دارم.

از سال ۹۸ تاکنون در راستای فعالیت های اجتماعی، عضو معتمد ستاد دیه استان بوشهر نیز می باشم.

در همین راستا نسبت به راه اندازی چند ایستگاه کتاب در زادگاه خود و همین اواخر نسبت به تکمیل بخش بومی شناسی کتابخانه خلیج فارس بوشهر همکاری داشته ام.

بیش از یک دهه روی پیشینه تاریخی و فرهنگی و تاریخ شفاهی زادگاهم شهر وحدتیه کار کرده و امیدوارم با تبدیل آن به یک کتاب در آینده ای نزدیک آن را به همشهریانم تقدیم نمایم.

تا کنون چه کتاب هایی از شما به چاپ رسیده است؟

تاکنون دو جلد کتاب هایم با عنوان «زنجیره تامین» جلد اول- که به نقش اداره کل بنادر دریانوردی استان بوشهر در دفاع مقدس می پردازد- و کتاب تازه چاپ شده کپتن پورت تو پورت -  مشتمل بر خرده خاطرات بامزه کاری و نقل قول های طنز  به چاپ رسیده و چند کتاب نیز در دست اقدام دارم که مهم ترین آن پیشینه تاریخی اداره بندر است و امیدوارم سال آینده از این اثر ماندگار که به نوعی پیشینه تاریخی استان نیز می باشد رونمایی شود.

در کنار شغل تخصصی خود, کارشناس ارتباطات دریایی ، که در سال های ۸۸, ۹۶ و ۹۸ منجر به دریانورد نمونه شدم و بسیار علاقه مند به ثبت تاریخ شفاهی و پیشینه زادگاه خود و شغل خود می باشم که دلیل این علاقه مندی نیز از همان نوجوانی و بزرگ شدن با کتابخانه بزرگ پدر و علاقه به کتاب های سفرنامه و زندگینامه ها شکل گرفته است.

آقای سید حسام مزارعی در پایان هدف و انگیزه نوشتن کتاب "کپتن ... پورت تو پورت"  بیان کنید:

تجربه یک دهه وبلاگ نویسی و علاقه مندی به کار روی تاریخ شفاهی و پیشینه زادگاهم، شهر وحدتیه از یک طرف و علاقه مندی و پیشنهاد مدیر کل محترم اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر،جناب مهندس ارجمند زاده از طرف دیگر باعث شد که از دو سال پیش به صورت جدی روی پیشینه و تاریخ شفاهی اداره بندر کار کنم و یکی از ایده هایی که به صورت مجزا روی آن کار کردم و تبدیل به کتاب شد،نقش اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در دفاع مقدس با عنوان زنجیره تامین بود که پارسال از آن رونمایی شد و ایده ی دیگر نیز کتاب کپتن ... پورت تو پورت است که امروز شاهد رونمایی آن هستیم و مشتمل بر خرده خاطرات بامزه کاری و نقل قول های همکاران به زبان طنز هست.

 

مزارعی

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید