اخبار

اساتید و معلمان هنرستان هنرهای زیبای فاطمیه بوشهر به مناسبت روز معلم تجلیل شدند

اساتید و معلمان هنرستان هنرهای زیبای فاطمیه بوشهر به مناسبت روز معلم تجلیل شدند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به مناسبت 12 اردیبهشت، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم با حضور در میان کادر زحمتکش و دلسوز هنرستان هنرهای زیبای فاطمیه بوشهر، از تلاش و زحمات یکساله معلمان و اساتید این مجموعه تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ضمن تبریک روز معلم و تجلیل از مقام شهید استاد مطهری گفت: دلسوزی و احساس مسئولیت از شاخصه های بارز معلمان است که با هدف به کمال رساندن انسان ها به نتیجه مطلوب می رسد.

فاطمه کرمپور با تبریک روز معلم، معلمان را ضامن آینده درخشان ایران اسلامی در گرو تعهد و حسن وظیفه شناسی دانست و از تلاش های ایشان تقدیر کرد.

وی در ادامه به نقش خطیر معلمی اشاره نمود و گفت: معلمی نقشی است که هیچ کس و هیچ جایی نمی تواند جای او را بگیرد، جای معلم همیشه در دل کسی است که آموزش می بیند.

کرمپور افزود: جریان تعلیم و تربیت باعث حرکت و رشد فرد به جلو است و این وظیفه سنگینی است که بر عهده معلمان است.

فاطمه کرمپور خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش دو مسئله خیلی مهم است که صاحب نظران تعلیم و تربیت روی آن تاکید دارند یکی رشد فکری و ذهنی و دیگری ایجاد خودباوری در دانش آموزان است که اگر این دو مسئله در کنار هم بگذاریم، می بینیم که معلمان چه کار بزرگ و مهمی در جامعه انجام می دهند.

کرمپور در ادامه گفت: در جایی دیگر صاحب نظران تعلیم و تربیت بر این نکته تاکید دارند که هیچ جامعه ای رو به جلو حرکت نخواهد کرد و در هیچ جامعه ای کار بزرگی انجام نخواهد شد مگر اینکه معلمان بزرگی این راه را هموار کنند.

فاطمه کرمپور اضافه نمود: هنرستان هنرهای زیبای فاطمیه با توجه به اینکه وابسته به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است وظیفه سنگین تری نسبت به دیگر مدارس استان را دارد؛ لذا باید سعی کنید دانش آموزانی پرورش دهید که هنرمندان فردای جامعه بوده و به عنوان آینده سازان و نیروهای فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد در آینده باشند.

وی عنوان کرد: هنرستان فاطمیه تنها مرکز آموزشی هنری در استان است که امید است با همکاری این اداره کل بتوانیم برای شکوفایی استعدادها و توانمندی ‌های هنرجویان هنری استان گام های موثری برداریم.

لازم به ذکر است که در این مراسم معاون هنری و سینمایی، مدیر روابط عمومی، رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، معلمان و اساتید هنرستان و مدیر هنرستان دخترانه هنرهای زیبای  فاطمیه حضور داشتند و به بیان نظرات، مسائل و نیازهای خود در این مجموعه پرداختند.

در ادامه این مراسم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهداء لوح تقدیر و هدایا از دبیران هنرستان فاطمیه تجلیل نمود.

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۵۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید