اخبار

مجوز راه‌اندازی دانشکده قرآنی استان بوشهر صادر شد

مجوز راه‌اندازی دانشکده قرآنی استان بوشهر صادر شد
امام جمعه بوشهر با اشاره به افتتاح نخستین پایتخت قرآنی کشور در بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت‌های قرآنی این استان مجوز راه‌اندازی دانشکده فعالیت قرآنی استان بوشهر صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به نقل از خبرگزاری تسنیم در بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در آیین افتتاح رسمی، بوشهر به عنوان نخستین پایتخت قرآنی کشور با قدردانی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار بوشهر، پژوهشگران و محققان در تعیین بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی اظهار داشت: استان بوشهر دارای پیشینه ویژه و باشکوه در تمامی فضائل شخصی و اجتماعی است و دارای جغرافیای فوق‌العاده مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، همجواری این استان با خلیج‌فارس را سبب ایجاد موقعیت‌های مهم در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، امنیتی، دفاعی، علم و فناوری دانست و بیان کرد: استان بوشهر در عرصه مقاومت، بیداری، بصیرت و دفاعی پایتخت مبارزات ضد استعماری با پیشینه 600 ساله است.

امام جمعه بوشهر، حمله 4 بار انگلیس به بوشهر در ادوار مختلف تاریخی، مبارزه مستقیم رزمندگان استان بوشهر با آمریکا در خلیج‌فارس و حماسه زنان علیه استعمار در منطقه لرده دشتستان را از ویژگی‌های پایتخت ضد استعماری بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: در عرصه اقتصادی نیز استان بوشهر با داشتن ظرفیت‌های گوناگون به عنوان پایتخت انرژی فسیلی و هسته‌ای شناخته شده است.

وی این استان را پایتخت عرصه نهادینه کردن قرآن در حوزه گسترش اجتماعی دانست و تصریح کرد: سراسر استان بوشهر اعتقاد قلبی و عشق به قرآن و در مسیر بالای مفاهیم و نهادینه شدن عمل به قرآن است.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه تعیین بوشهر به عنوان نخستین پایتخت قرآنی کشور شایسته مردم استان است گفت: تحقق این جای شکر گذاری دارد و در این راستا در دهه اخیر کارهای بزرگی در عرصه قرآنی در استان بوشهر انجام شده که تدوین سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی در افق 1404 و 1420 و کسب مقام‌های عالی از سوی قاریان و حافظان استان بوشهر در عرصه‌های ملی و بین‌المللی از دیگر شاخصه‌های استان بوشهر است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به قرآنی بودن مساجد این استان بیان کرد: در تاریخ باشکوه استان بوشهر میرزا معتقد اهرمی قرآن متقارن را به جهان اسلامی عرضه کرده و در عرصه علوم قرآنی نیز علامه بلادی در کتاب خود تلفیق علم قرآن با نجوم را به رشته تحریر درآورده است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر یک استان قرآنی است تصریح کرد: این استان با توجه به ظرفیت بسیار بالای خود باید الگوی پایتخت قرآنی در جهان معرفی شود.

وی قرآن کریم را نجات‌بخش انسان دانست و تأکید کرد: قرآن کتابی آسمانی و تمام ابعاد بشر را در خود جای داده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه انس با قرآن انس با تنها راه نجات بشریت است افزود: باید قرآن سرلوحه زندگی مردم و مسئولان باشد.

صفایی بوشهری با اشاره به صدور مجوز راه‌اندازی دانشکده فعالیت قرآنی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: این استان باید موزه و مجتمع بزرگ قرآنی داشته باشد که برای احداث مجتمع قرآنی مصوبه آن صادر شده است.

۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ۱۵:۴۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید