اخبار

طرح بهارانه کتاب در بوشهر آغاز شد

طرح بهارانه کتاب در بوشهر آغاز شد
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداراه کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: طرح بهارانه فروش کتاب با تخفیف ۲۰ درصد از امروز در این استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، آنیتا مظفری در خصوص طرح بهارانه کتاب در بوشهر بیان کرد:  این طرح تا ۲۳ خردادماه ادامه دارد ۱۲ کتاب‌فروشی از سراسر این استان شرکت دارند.

وی افزود: کتابفروشی‌های "سیتک" عسلویه، "دانشجو" جم، مرکزی گناوه، "کتابسرای نیک" کنگان، "خانه کتاب" و "شهر کتاب" برازجان، "پاپیروس" آبپخش و "خانه کتاب"، "کافه کتاب"ف "کتابشهر "  و "کتابسرای افشین" در بوشهر عضو این طرح هستند.

وی گفت:  در قالب بهارانه کتاب خریداران کتاب می‌توانند با ارائه کدملی خود تا سقف ۲۰۰ هزار تومان برای تهیه کتاب‌های مورد نیازخود با تخفیف ۲۰ درصدی خرید کنند.
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداراه کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: با توجه به شیوع کرونا، شرایط خرید غیر حضوری نیز در این طرح فراهم است و دوستداران کتاب می‌توانند به این منظور به سامانه tarh.ketab.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند.

مظفری با بیان اینکه اجرا و تداوم این طرح‌ها می‌تواند سبب ترغیب به کتابخوانی و رونق فعالیت کتابفروشی‌ها شود، گفت: در قالب طرح زمستانه کتاب میزان ۲۲۶ میلیون و ۸۲۶ هزار تومان کتاب در ۱۳ کتابفروشی استان بوشهر به فروش رسید.

وی یادآور شد: خانه کتاب و ادبیات ایران با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور، به طور مستقیم به خریداران کتاب پرداخت می‌کند. 

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ برای هدفمندکردن یارانه نشر طرح‌های فصلی فروش کتاب را آغاز کرد؛ بر این اساس کتابفروشی‌ها با شرایط تعیین شده به خریداران  کتاب تخفیف می‌دهند و مبلغ تخفیف داده شده را از وزارتخانه دریافت کنند.

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید