اخبار

بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از انجمن موسیقی شهرستان دیّر

بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از انجمن موسیقی شهرستان دیّر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به همراه معاون توسعه مدیریت و منابع این اداره کل از انجمن موسیقی شهرستان دیّر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در نشست با هنرمندان انجمن موسیقی شهرستان دیّر بیان کرد: نشست های متعددی صورت گرفته و در حال رایزنی هستیم که دانشگاه موسیقی در مقطع کارشناسی در استان بوشهر دائر نماییم و این نیاز به بستر سازی و زمینه سازی دارد .

فاطمه کرمپور عنوان کرد: بسیار خرسندیم که با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر و تلاش و پشتکار بی وقفه حماسه حق پرست رئیس انجمن موسیقی این اداره کل و همکاری و فعالیت انجمن های شهرستان به صورت  تمام وقت و همه جانبه،  توانستیم رتبه 1 انجمن موسیقی در کشور کسب نمائیم.

وی اظهار کرد: کارگاه های آموزش موسیقی بصورت متمرکز در استان برگزار خواهیم کرد زیرا اگر بخواهیم در شهرستان ها برگزار کنیم هزینه ها بالا خواهد رفت اما در استان این کارگاه ها را در سطوح بالا برگزار می کنیم که بتوانیم گواهی شرکت در دوره های آموزشی به شرکت کنندگان اعطا نمائیم.

فاطمه کرمپور با بیان اینکه در خصوص برگزاری کنسرت های موسیقی محدودیت هایی در استان وجود داشت عنوان کرد: یک سری محدودیت ها در خصوص برگزاری کلاس های موسیقی و کنسرت های موسیقی در استان داشتیم تلاش کردیم که در سال های اخیر این محدودیت ها کم رنگ تر شود و این بستر فراهم شده است که بتوانیم کنسرت های موسیقی در استان برگزار کنیم و اگر توجه کرده اید در استان بوشهر قبل از کرونا هفته ای دو تا سه کنسرت موسیقی برگزار می شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: استان بوشهر به عنوان شهر خلاق موسیقی معرفی شده است که عضویت در این شبکه شهرهای خلاق 3 ساله می باشد که طرح هایی که انجمن های موسیقی و همکاران ما در ادارات شهرستان ها و اداره کل ارسال نموده اند باعث این مهم شده است.

کرمپور گفت: یکی از کارهایی که انجمن های شهرستان ها باید بصورت جدی پیگیر باشند آواها و نواهای محلی و بومی خودشان را مستند سازی ، گردآوری و ثبت نمایند و این کار ضروری می باشد و باید یک کار پژوهشی و میدانی صورت گیرد.

در ادامه غلامرضا ناطقی پور گفت: از سال 96 تاکنون نزدیک به 50 کنسرت موسیقی در شهرستان دیّر برگزار شده است که 10 کنسرت از گروه های موسیقی خارج استان حضور داشته و مابقی کنسرت های کارگاهی بوده است که از سوی هنرآموزان آنجمن موسیقی و آموزشگاه های آزاد هنری موسیقی در سطح شهرستان برگزار شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر افزود: کلاس های آموزشی از سوی انجمن موسیقی در شهرهای دیّر، دوراهک و بردستان برگزار شده که با استقبال خوب هنرآموزان مواجه هستیم .

وی یا اشاره به اپیدمی ویروس کرونا در سطح کشور و شهرستان دیّر عنوان کرد: آمورشگاه موسیقی سرنا یکی از آموزشگاه های خوب شهرستان که کلاس های متعددی در تمامی سازهای موسیقی برگزار می کرد متاسفانه براثر ویروس کرونا فعلا به فعالیت های خود ادامه نمی دهد ولی موسسات چند منظوره در سطح شهرستان دیّر و شهر بردستان هستند که آموزش و کلاس ها و دوره های خوبی در رشته های موسیقی و ادبیات ، خوشنویسی و فن بیان برگزار می کنند.

در ادامه مرتضی عالیپور گفت:هنرجویان زیادی در سطح شهرستان داریم که مدرک کلاسیک ندارند و نیاز استان و شهرستانهای همجوار دائر کردن دانشگاه موسیقی می باشد که امری ضروری می باشد.

مسئول انجمن موسیقی شهرستان دیّر افزود: در شهرستانها برای برگزاری کنسرت موسیقی جلوگیری و سنگ اندازی ها و مسائل اداری باعث یک دلسردی در بین هنرمندان انجمن موسیقی شده است و الحمدلله در شهرستان دیّر با وجود این سختی ها  با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی توانسته ایم کنسرت های متعددی برگزار نمائیم.

وی عنوان کرد : با فرهنگسازی و بستر سازی مناسب می توان کنسرت های موسیقی با حضور بزرگان موسیقی سنتی و کلاسیک در شهرستان های نیز برگزار نمود.

۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید