اخبار

پایتختی قرآن بوشهر به گسترش آموزه‌های این کتاب آسمانی درجامعه منجر شود

پایتختی قرآن بوشهر به گسترش آموزه‌های این کتاب آسمانی درجامعه منجر شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: کسب نخستین پایتختی قرآن کشور برای شهر بوشهر نباید به عنوان و برگزاری جلسات محدود شود بلکه باید به گسترش عمیق مفاهیم و آموزه‌های این کتاب آسمانی در جامعه بیانجامد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست ویدئوکنفرانسی دست اندرکاران پایتخت قرآنی استان بوشهر با رئیس ستاد اقامه نماز کشور اظهار کرد: برگزاری جلسه‌هایی که با محوریت قرآن و برنامه‌ریزی در این زمینه برگزار می‌شود باید به عمل بر اساس قرآن و ترویج سبک زندگی قرآنی منجرشود.

وی تاکید کرد: علاوه برگسترش تبلیغات قرآنی، لازم است فعالیت مسئولان و مدیران استان بوشهر نیز بر پایه موازین قرآنی برنامه‌ریزی و استوار شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: زندگی مردم بوشهر از دیرباز بر پایه مکتب وحیانی و اهل بیت شکل گرفته است و در دهه اخیر با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مانند تنظیم سند چشم‌انداز و اجرای پیوست‌های قرآنی در استان بوشهر، توجه‌ها را به جایگاه برجسته قرآنی بوشهر جلب کرد و مورد تفقد شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور قرار داد.

صفایی بوشهری با اشاره به بزرگان استان بوشهر در زمینه تفسیر قرآن کریم از دیرباز تاکنون، اضافه کرد: فعالیت‌ها و اقدامات قرآنی عموم مردم بوشهر در عرصه‌های قرائت، فهم و زندگی سابقه‌ای دیرینه و چند صد ساله دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر این، برگزاری جلسات خانگی و محافل عمومی قرآنی نشان دهنده عمومیت و فراگیری قرائت قرآن در بوشهر است.

بوشهر در سال ۱۴۰۰ از سوی شورای فرهنگ عمومی به عنوان نخستین پایتخت قرآنی کشور برگزیده شده‌است.

۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید