اخبار

نخستین نشست ستاد اجرایی بوشهر پایتخت قرآنی ایران 1400 تشکیل شد/تشکیل ۱۰ کمیته کاری برای بزرگداشت بوشهر پایتخت قرآنی ایران

نخستین نشست ستاد اجرایی بوشهر پایتخت قرآنی ایران 1400 تشکیل شد/تشکیل ۱۰ کمیته کاری برای بزرگداشت بوشهر پایتخت قرآنی ایران
نخستین نشست ستاد اجرایی بوشهر پایتخت قرآنی ایران درسال 1400روز چهارشنبه با حضور دستگاه‏‌های ذیربط در بوشهر تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر روز چهارشنبه در نشست ستاد اجرایی بوشهر پایتخت قرآنی ایران 1400 بیان کرد: این ستاد با هدف اجرا سیاست‏‌ها، راهبردها و برنامه‏‌های عملیاتی، ابلاغ برنامه‏‌های راهبردی، تهیه و تنظیم اجرا تفاهمنامه با هدف تامین بودجه برای برنامه‏‌های استان بوشهر در ارتباط با پایتخت قرآنی ایران 1400 تشکیل شده است.

دبیر ستاد اجرایی بوشهر پایتخت قرآنی ایران ١٤٠٠، عنوان کرد: استان بوشهر 80 عنوان برنامه قرآنی در قالب یک شورای اجرایی مشورتی و 10کمیته کاری و 40 کارگروه اجرا و همچنین به پیوست آن 36 طرح ابتکاری اجرا خواهد کرد.

فاطمه کرمپور تصریح کرد: این 10 کمیته با حضور دستگاه‏های مختلفی تشکیل شده که براساس آن برای هر دستگاه رسالتی خاص تعریف شده است.

وی افزود: با ساز و کار پیش بینی شده کمیتهها از هفته آینده به طور رسمی برنامه‏‌های خود را برای بوشهر به عنوان نخستین پایتخت ایران آغاز میکنند.

کرمپور اظهار کرد: امید است با اجرا برنامه‌های تعیین شده استان بوشهر  الهام بخش و مرجعیت برنامه‌های قرآنی ایران اسلامی در سال 1400 باشد.

شهردار بوشهر گفت: این شهرداری فراخوانی به صورت سراسری منتشر کرده تا المان ویژه‏‌ای برای بوشهر به عنوان نخستین پایتخت قرآنی استان بوشهر طراحی شود.

حسین صالحیان افزود: انتظار است با ارسال طرح‌ها به دبیرخانه المان مناسب و شایسته‏‌ای برای بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی ایران انتخاب شود.

 وی ادامه داد: در این راستا شهرداری بوشهر موضوع گردشگری قرآنی را نیز مدنظر قرار داده است و به شهرداران مراکز شهرستانهای استان پیشنهاد شده تا  با تعیین خانهای در بافت تاریخی شهری زمینه فعالیت را برای مرکزی به عنوان خانه قرآنی فراهم کنند.

شهردار بوشهر ادامه داد: این شهرداری آمادگی دارد تا چنانچه زمینی با مساحت 2 هکتار در نوار ساحلی شهر بوشهر (با اولویت زمینه‏های اطراف پارک مرجان واقع در تملک پایگاه هوایی) تامین شود نسبت به احداث بوستان قرآنی اقدام کند.

وی گفت: با احداث بوستان قرآنی میتوان نسبت به راه‏‌اندازی یک ساختمان قرائت خانه و همچنین موزه قرآنی به عنوان اثری ماندگار در بوشهر اقدام کرد.

۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید