اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در ائین اختتامیه نخستین جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر در شهرکرد گفت :

وجود اقوام، هنرمندان متعهد و توانمندی بالای آنان زمینه اجرای نخستین جشنواره نماهنگ روستا و عشایر کشور رادر چهارمحال وبختیاری فراهم کرد

وجود اقوام، هنرمندان متعهد و  توانمندی بالای آنان  زمینه اجرای نخستین جشنواره نماهنگ روستا و عشایر کشور رادر چهارمحال وبختیاری فراهم کرد
نخستین جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر روز پنجشنبه (20 خرداد 1400) با معرفی برترین‌ها و تجلیل از ۱۱ اثر برتر در فرهنگسرای شهرکرد به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عموومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر حضور مخاطبان در جشنواره‌های فرهنگی و هنری بیان کرد: برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا جشنواره‌ها و اختتامیه‌ها با حداقل مخاطبان برگزار می‌شود.

ابراهیم شریفی افزود: طرح و ایده جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر با پیگیری‌های معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و هماهنگی دفتر شورای فرهنگ عمومی و هنری روستا و عشایر به تهران پیشنهاد شد و با توجه به وجود ظرفیت آن در استان از جمله وجود اقوام، هنرمندان متعهد و ارتباط آن با معیشت افراد، اشتغالزایی و ایجاد روحیه در انجام امور روزمره زندگی،این ایده پذیرفته شد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری در نخستین جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر گفت: با تلفیق جاذبه‌های فرهنگی و رویکردهای جدید می‌توان تاثیر آن‌ها را دو چندان کرد و مخاطبان با ذائقه‌ها و سلایق مختلفی را جذب کرد.

شهرام مقدس بیان کرد: برای ایجاد پیوستگی در جامعه لازم است گروه‌های مختلف در زمینه فرهنگ و هنر فعالیت بیشتری داشته باشند و کارهای بیشتری ارائه دهند.

او افزود: فرهنگ، هسته اصلی هر جامعه است و قواعد زندگی جمعی را در هر حوزه برای آن جامعه ترسیم می‌کند و در صورت نبود فرهنگ، هیچگونه ساختار اجتماعی وجود نخواهد داشت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر در پیام ویدئویی عنوان کرد: نماهنگ و کلیپ از جمله قالب‌های هنری جذاب و پرطرفدار است که می‌تواند ارزش‌های ویژه یک کشور و جامعه را به نمایش بگذارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌رضا ارزانی با اشاره به بهره‌گیری از قالب‌های ویژه هنری، بازیگران و موسیقی حرفه‌ای و ارزش‌های متعالی موجود در سرزمین بیان کرد: تولید نماهنگ در خصوص روستا و عشایر به عنوان یکی از دارایی‌های ارزشمند است که سنت‌های گرانسنگی را در درون خود دارند.

او افزود: برای استمرار برگزاری این جشنواره در سال‌های آینده به تبلیغات گسترده‌تر نیاز است تا آثاری با کمیت و کیفیت بهتری در سطح ملی در این جشنواره ارائه شوند.

براساس نظر هیات داوران در این جشنواره جایزه بهترین تصویربرداری به نماهنگ"خوشا به حالت ای روستایی" ساخته محمود ناصر ویس و عنوان بهترین تدوین به صورت مشترک، به نماهنگ "فرش "اثر سجاد میرزاییان دهکردی و نماهنگ "خوشا به حالت ای روستایی" اثر محمود ناصر ویس تعلق گرفت.

موسیقی" بام وطن" به آهنگسازی دیدار محمودی و نماهنگ "قصه عاشقان" اثر حسن مجیدی در بخش ایده از سوی هیات داوران برگزیده شدند و اشرف شاه‌حسینی به عنوان بهترین بازیگر زن برای بازیگری در نماهنگ "غم دل" معرفی شد.

جایزه بهترین کارگردانی به جمال اسکویی کارگردان نماهنگ" آسمانی" اهدا شد و همچنین در بخش ایثار و شهادت به صورت مشترک از نماهنگ "مدافعان حرم" اثر احسان فقیهیان و نماهنگ "حریم" اثر حسن مجیدی تجلیل شد.

هیات داوران جایزه بخش شعار سال(جهش تولید) را به نماهنگ "باهم که باشیم" اثر اسماعیل معنوی و جایزه بهترین نماهنگ جشنواره را به "فاطمه بحرینی "اهدا کرد.

۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید