اخبار

استارتاپ حوزه نشر با حضور معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر برگزار شد

استارتاپ حوزه نشر با حضور معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر برگزار شد
استارتاپ حوزه نشر با حضور معاون فرهنگی و مطبوعاتی، کارشناسان امور فرهنگی و حوزه کتاب و کتابخوانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اساتید برگزاری کارگاه، داوران و اهالی حوزه چاپ و نشر استان بوشهر به صورت مجازی در فضای اسکای روم در محل سالن کنفرانس این اداره کل با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اهمیت برگزاری استارتاپ در حوزه نشر و لزوم به روز شدن فعالیت چاپ و نشر و نقش آن در حوزه‌های مختلف صنعت نشر، عنوان داشت:  استارتاپ‌ها با یک نوآوری شروع می‌شوند و وابسته به فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی هستند و در حوزه‌های مختلف صنعت نشر از تولید اثر تا بهره‌برداری از کتاب می‌توانند نقش‌آفرینی کنند و علاوه‌بر اینکه می‌توانند محصولات جدیدی را در این حوزه عرضه کنند، می‌توانند خدمات زیادی را را به فعالان این حوزه از کارگذاران گرفته تا ناشران، کتابخانه‌ها، کاربران و ... ارائه دهند.

آنیتا مظفری در خصوص محورهای برگزاری این استارتاپ بیان کرد: آشنایی با راه اندازی کسب و کارهای حوزه نشر برپایه فناوری و فضای دیجیتال، درس ایده های کارآفرینی در حوزه نشر، آشنایی با نحوه اعتبار سنجی و ارزیابی ایده ، آشنایی با شیوه ارایه ایده سرمایه گذار، اصول کار تیمی ، کسب  درآمد در حوزه نشر از پلتفرم‌های آنلاین از محور های برگزاری استارتاپ حوزه نشر این اداره کل بود که به دلیل شرایط بیماری کرونا به صورت مجازی و با استقبال خوب اهالی نشر برگزار شد.

وی افزود: نکته جذاب در مورد استارتاپ‌ها ایده محوری و آشنایی آ‌ن‌ها با فناوری‌های نوین است که این ویژگی‌ها می‌تواند حوزه دیجیتال و حوزه‌های مختلف فناوری را شامل شود.

مظفری گفت: استارتاپ‌هایی می‌توانند در حوزه نشر شناسایی شوند که با واقعیت فضای مجازی در حوزه پادکست‌ها، نشر صوتی و استارتاپ‌هایی که با فناوری‌های روز دنیا آشنایی دارند را وارد حوزه نشر کنند. فضای استارتاپ‌ها در حوزه نشر می‌تواند متنوع‌تر و وسیع‌تر از آن چیزی باشد که در حال حاضر وجود دارد.

آنیتا مظفری در مورد حمایت های مالی سرمایه گذاران در حوزه نشر اظهار داشت: استارت‌اپ‌ها نیاز به انواع حمایت‌ها ازجمله جلب سرمایه‌گذاران را دارند که استارت‌آپ‌های حوزه نشر به دلیل چشم‌انداز مالی کمی که دارند، باعث جلب محدود سرمایه‌گذاران به این حوزه می‌شوند.

گفتنی است که در ادامه این نشست درباره نقش خانه کتاب در آگاه سازی و اطلاع رسانی به ناشران درباره کتاب‌های الکترونیک از طریق برگزاری جلسات و سمینارها و همکاری و تعامل بین موسسه خانه کتاب و استارتاپ‌های فعال در حوزه نشر و کتاب بحث و تبادل نظر و جنبه‌های مختلف این همکاری‌ها تبادل نظر شد و در ادامه کارگاه آموزشی مجازی برگزار شد و در بخش اول کارگاه خانم فاطمه علیخواه منتور این استارتاپ مباحثی از اهمیت توجه به استارتاپ ها صحبت کردند و در ادامه استاد برگزاری این کارگاه خانم الهام شورابی در خصوص استارتاپ و تعاریف آن، اهمیت، فواید و کابردهای آن توضیح داد.

لازم به ذکر است که در این رویداد چند نفر از حاضران ایده های خود را در عرضه چاپ و نشر بیان کردند و ایده ها توسط خانم علیخواه  و آقای انصاری و آنیتا مظفری به عنوان داوران این کارگاه مورد بررسی قرار گرفت و نقاط قوت و ضعف ایده ها بیان شد.

همچنین برخی شرکت کنندگان پیشنهادات خوبی درباره برگزاری استارت اپ حوزه نشر ارایه کردند.


استارتاپ حوزه نشر
استارتاپ حوزه نشر

۱۹ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید