اخبار

برگزاری همایش ملّی "جریان‌شناسی تدبر قرآن کریم"

برگزاری همایش ملّی "جریان‌شناسی تدبر قرآن کریم"
همایش ملّی "جریان‌شناسی تدبر قرآن کریم و ظرفیت‌های اجتماعی آن در ایران معاصر" با همکاری معاونت قرآن و عترت، روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی" و "معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی" با همکاری انجمن اعجاز قرآن، دانشگاه کاشان، دانشگاه امام صادق(ع)، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه قم، دانشگاه تهران و دانشگاه الزهرا عهده‌دار برپایی همایش ملی "جریان شناسی تدبر قرآن کریم و ظرفیت‌های اجتماعی آن در ایران معاصر" هستند.
محورهای فراخوان مقالات در این همایش عبارت‌اند از: مفهوم‌شناسی تدبر، سیر تطور دیدگاه‌ها در مفهوم تدبر، تدبر در سنت تفسیری، تدبر و مسئله فهم قرآن کریم، روش‌شناسی جریان‌های تدبری، آسیب‌شناسی جریان‌های تدبری، رویکردهای تدبری و چالش‌های علوم قرآنی، تدبر و ظرفیت‌های ترویجی قرآن کریم، تدبر و فضای مجازی، تدبر و حوزه زنان و خانواده، ابعاد جامعه‌شناختی و روان‌شناختی، جریان‌های تدبری، تدبر و آموزش و پرورش و ظرفیت‌ها و کارکردهای اجتماعی تدبر در توسعه فرهنگ قرآنی در ایران معاصر.
دکتر محسن قاسم‌پور، استاد دانشگاه کاشان و دکتر قاسم درزی، استادیار دانشگاه شهید بهشتی، به ترتیب دبیری علمی و اجرایی این همایش را برعهده دارند.
آیین پایانی این مراسم روز چهارشنبه 23 تیرماه 1400 به شکل مجازی برگزار می‌شود و مقالات مورد تأیید کمیته علمی، در مجموعه چکیده مقالات همایش منتشر خواهند شد.
مقالات برگزیده در مجلات علمی "مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی"، "حدیث پژوهی" و "مطالعات تفسیری" منتشر خواهند شد و باقی مقالات در مجموعه مقالات همایش به صورت الکترونیکی نشر خواهند یافت.
۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید