اخبار

پیام تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر به مناسبت شهادت امام محمد باقر (ع)

پیام تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر به مناسبت شهادت امام محمد باقر (ع)
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر طی پیامی هفتم ذی الحجه سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام محمد باقر (ع) را به تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر؛ متن پیام فاطمه کرمپور بدین شرح است:


بسمه تعالیإنَّ جَمیِعَ دَوابِّ الأرضِ لَتُصَلِّی عَلی طالِبِ العِلمِ حَتَّی الحِیتانِ فی البَحرِ.امام محمد باقر (ع)


هفتم ذی الحجه سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام محمد باقر (ع) است که نمونه کامل علم و زهد بوده و نام گرانقدرشان همواره بر تارک فرهنگ شیعه می درخشد.

این امام همام با بنیان گذاری نهضت علمی علوی بر غنای گنجینه دانش مسلمانان افزوده و فصل جدیدی را فرا روی تاریخ اسلام گشودند.

حضرت امام محمدباقر(ع) با ایجاد این نهضت در جهان اسلام، تاثیر بسزایی در ترویج مکتب شیعه و گسترش علوم نبوی داشتند و شاگردانی که در مکتب آن امام بزرگ پرورش یافتند سال ها عهده دار اشاعه فرهنگ دینی و انتقال آن به نسل های پس از خود بودند.

اینجانب فرا رسیدن سالروز شهادت مظلومانه پنجمین بحر کرامت و شکافنده علوم الهی حضرت امام محمد باقر (ع)، را به محضر امام زمان (عج) ،مقام معظم رهبری، اهالی فرهنگ ، هنر، رسانه  و مردم شریف استان تسلیت عرض نموده ، از خداوند منان توفیق قرارگرفتن در زمره پیروان راستین آن حضرت را مسئلت دارم.

امید است نسل جوان و آینده ساز کشور بتوانند در پرتو تاسی به سیره این امام همام و تقویت حس علم اندوزی و حقیقت طلبی آینده ای نوید بخش را برای امت اسلامی رقم زده و همواره در مسیر حق و حقیقت حرکت کنند.

۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید