اخبار

پیام تبریک مدیرکل فرهـنگ و ارشاد اسلامی بوشهر به مناسبت روز عرفه و عید قربان

پیام تبریک مدیرکل فرهـنگ و ارشاد اسلامی بوشهر به مناسبت روز عرفه و عید قربان
مدیرکل فرهـنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در پیامی فرارسیدن روز عرفه (روزنیایش) و عیدسعید قربان را محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، همه ی مسلمانان جهان، جامعه فرهنگ و هنر و مردم مومن و ولایت مدار استان بوشهر تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در متن پیام فاطمه کرمپور آمده است:

 روز عرفه یکی از شاخص ترین مناسبت‌هایی است که در فرهنگ دینی ما به‌عنوان نماد ارتباط معنوی با خداوند متعال، حرکت در مسیر عبودیت و تسلیم شدن تام و تمام بنده در مقابل پروردگار شناخته شده است.

در معارف اسلامی بر عبادت و نیایش و طلب مغفرت در روز عرفه بسیار سفارش شده و شب و روز آن از ایام متبرک در اسلام به شمار می رود

عید قربان؛ عید سر سپردگی و بندگیست، روز قرب الی الله است، و یاد آور عبور پیروزمندانه از آزمون سخت و سنگین الهی حضرت خلیل الرحمن (ع) است.

عید قربان مسیر دل کندن از تمامی تعلقات دنیوی و قربانی کردن نفس سرکش را به ما می‌آموزد و راه بندگی و نزدیک شدن دل و مسیر تقرب به خداوند و رابطه ناب خالق و مخلوق را نشان می‌دهد.

اینجانب فرارسیدن نهم ذی الحجه، روز پر فضیلت عرفه و روز دهم ذی الحجه عید سعید قربان را محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، همه‌ی مسلمانان جهان، ملت شریف ایران اسلامی، جامعه فرهنگ و هنر، مردم مومن و ولایت مدار استان بوشهر  و همکاران محترم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند منان خواهانم تا در این روز فرخنده به همه مسلمانان در جوار قرب خود جایگاهی شایسته عنایت فرماید.

۲۹ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید