اخبار

امام جمعه دیر: عید غدیر زنده نگه داشتن ارزش های اسلامی است

امام جمعه دیر: عید غدیر زنده نگه داشتن ارزش های اسلامی است
امام جمعه دیّر استان بوشهر گفت: بزرگداشت غدیر به عنوان عید ولایت ، زنده نگه داشتن دین و ارزش های اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، حجت الاسلام سید علی حسینی در نشست  شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیّر با اشاره به روز غدیر افزود: ارکان دین از جمله نماز و حج توسط والی و ولایت برپا داشته می شود.

وی گفت: عید غدیر، عید ولایت و برترین عید امت اسلامی است و در این روز پیامبر اسلام  (ص) علی (ع) را به عنوان الگوی حاکم اسلامی در میان مردم معرفی و شاخص های این امام را به مردم بیان کرد.

امام جمعه دیر در ارتباط با سالروز اولین اقامه نماز جمعه در کشور بیانکرد: نماز جمعه قرارگاه فرهنگی در یک شهر است و امام جمعه با بیان مواضع رهبری و نظام اسلامی و پیگیری مشکلات مردم در این نهاد مقدس نقش آفرین است.

وی اضافه کرد: تقویت بنیه اعتقادی جامعه، بزرگداشت ایام الله، شرکت در مراسم دینی و مذهبی، ترویج فرهنگ شهید و شهادت و در کنار مردم بودن و بیان مشکلات آنان از خدمات نهاد نماز جمعه بندر دیر است.

حسینی نقد منصافه و دوری از سیاه نمایی خدمات را مورد تاکید قرارداد و گفت: نقد منصافه جای خودش بسیار خوب و پسندیده است اما نادیده گرفتن خدمات دولت ها و سیاه نمایی کردن خدمات در جامعه پسندیده نیست و روی خوشی برای آینده ندارد.

وی همدلی بین مردم و مسئولان را مورد اهمیت قرارداد و گفت: رییس جمهوری منتخب فضای همدلی ایجاد کرده و مسئولان هم با ارائه گزارش کاری با ایشان همکاری می‌کنند و باید این فضا ادامه پیدا کند.

فرماندار دیر گفت:  امام جمعه دیر با درک شرایط کشور حامی کارگزاران است و مشکلات مردم را به مسئولان منتقل می کند.

کریم علی حسنی افزود: در آغاز شیوع ویروس کرونا همکاری بسیار خوبی از سوی دفتر و شخص امام جمعه دیر در زمینه مبارزه با این ویروس صورت گرفته است و اکنون هم راه علاج نابودی این ویروس واکسیناسیون تمام گروه‌های هدف است.

مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان دیر گفت: نماز جمعه صف عبادت و نظام و فرماندهی است.

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی افزود: امام جمعه در طول هفته پیگیر مشکلات مردم بوده و مردم از برکات نماز جمعه بهره مند هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیر گفت: امام جمعه پدر معنوی و فرهنگی در یک شهر است.

غلامرضا ناطقی پور افزود: امام جمعه دیر در انعکاس مشکلات مردم به مسئولان نقش آفرین و همیشه پشتوانه خوبی برای مسئولان بوده است.

وی در ارتباط با روز غدیر گفت: ‏عید غدیر خم مایه اتحاد مسلمانان جهان و زمینه ساز ظهور منجی بشریت (عج)، عید میثاق با ولایت است و باعث ناامیدی دشمنان و امید و شادی مسلمانان و نشانه استقامت در حفظ اسلام و راه مستقیم رسیدن به کمال انسانی است.‏

 
۳۰ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید