اخبار

پیام تبریک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر به مناسبت فرارسیدن روز ملی صنعت چاپ

پیام تبریک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر به مناسبت فرارسیدن روز ملی صنعت چاپ
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر با صدور پیامی فرارسیدن ۱۱ شهریور (روزملی صنعت چاپ) را به دست‌اندرکاران و فعالان این حوزه تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در متن پیام فاطمه کرمپور آمده است:

یازدهم شهریورماه، برای حوزه فرهنگ و هنر بویژه اهالی پر تلاش صنعت چاپ، جایگاه و احترام ویژه ای دارد . چرا که در این روز بزرگ، صنعت چاپ ایران با بیش از دو قرن خدمت، دارای نشان و هویت ملی شد.

این روز، یادآور تلاش مستمر و زحمت مداوم جمع بزرگی از اهل هنر، ادب و فن این سرزمین پرگُهر است که نتیجۀ آن، عمری طولانی برای صنعت چاپ و اعتباری بزرگ برای هنرمندان و صنعتگران حوزه چاپ ایران زمین است.

 روز ملی صنعت چاپ بهانه ای است تا از تلاش های مستمر فعالان و اهالی صنعت چاپ تجلیل و قدرشناسی شود و با تقدیر از تلاش کارگران، صنعتگران و اهالی فرهنگ که همواره در خدمت چاپ بوده و هستند، یاد و خاطره پیشکسوتان صنعت چاپ، زنده بماند و بتوانیم گوشه ای از زحمات بی وقفه آنان را قدردان باشیم.

در شرایط کنونی که تحریم‌های ظالمانه، نوسانات شدید نرخ ارز، تورم و شیوع بیماری کرونا که تمامی صنوف را با رکود مواجه ساخته است صنف چاپ هم از این شرایط بی‌بهره نگذاشته و زندگی عادی در شرایط غیرعادی را تجربه می‌کنند.

صنعت چاپ در استان بوشهر دارای بیش از یک قرن سابقه می باشد که وجود "چاپخانه علوی بوشهر به عنوان نخستین و فعال ترین چاپخانه به‌ شکل حرفه‌ای و صنعتی" و "نشریه مظفریه" گواه بر این ادعا است. چاپخانه علوی در حال حاضر نیز قدیمی ترین چاپخانه فعال در کشور می باشد

اینجانب ضمن گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ همه فعالان صنفی و صنعتی عرصه بزرگ چاپ و زمینه‌های وابسته‌اش، امیدوارم در سایه گسترش همدلی، همفکری و همکاری همه دست اندرکاران عرصه چاپ و نشر استان بوشهر، این صنعت شایسته بیش از پیش بتواند نقش ارزنده خود را در تعالی عرصه های گوناگون اجتماعی، صنعتی، فرهنگی و هنری ایفا نموده با رفع محدودیت‌های موجود، به منزلت واقعی خود بازگردد و رونق و شکوه و نشاطی درخور همراهش باشد.

۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ۰۶:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

لیلا زارعی
۱۴۰۰/۰۶/۱۱ Iran
5
0
0

سلام ضمن عرض تبریک برهمکاران عزیز و تشکرازشما و مرحوم آقای سید علوی ای کاش چاپخانه های بوشهر باهم متهد بودن و قیمت مانند چاپخانه های بقیه استانها طوری مناسب میگفتن و با دفترهای تبلیغاتی و چاپ دیجیتال درست تا میکردن که کار چاپ در استان زده میشد نه به استانهای دیگرارسال شود. باتشکر تبلیغات و چاپ دیجیتال سیراف گرافیک


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید