اخبار

انتخاب بوشهر به‌عنوان نخستین پایتخت قرآنی ایران 1400 نشان ظرفیت و توانمندی مردم در انس با قرآن کریم است.

انتخاب بوشهر به‌عنوان نخستین پایتخت قرآنی ایران 1400 نشان ظرفیت و توانمندی مردم در انس با قرآن کریم است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور: انتخاب بوشهر به‌عنوان پایتخت قرآنی نشان ظرفیت و توانمندی مردم در انس با قرآن کریم است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، حجت‌الاسلام محمد قمی در آیین رونمایی از سند چشم‌انداز جامع مساجد و اساسنامه مجمع قرآنیان استان بوشهر با بیان اینکه این استان در عرصه‌های فرهنگی، قرآنی، دینی و مذهبی در کشور پیشگام است اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالا فرهنگی و قرآنی استان بوشهر این سند نقش در این حوزه مهمی دارد.

حجت‌الاسلام محمد قمی با بیان اینکه سند چشم‌انداز جامع مساجد استان بوشهر به عنوان سند بالادستی در دستور کار سازمان‌ها، نهادها و مراکز مرتبط و دست‌اندرکاران امور مساجد قرار می‌گیرد گفت: این سند دارای پیوست‌های لازم و گوناگون است که در عرصه عمران مساجد، برنامه‌ فرهنگی، وظایف روحانیان و هیئت امنا، نهادهای فرهنگی مستقر در مساجد نقش دارد.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر همواره به‌عنوان یکی از استان‌های فرهنگی در عرصه دینی و قرآنی مطرح است افزود: تعیین استان بوشهر به‌عنوان پایتخت قرآنی نشان از ظرفیت و توانمندی مردم در انس با قرآن کریم است.

همچنین با حضور رئیس سازمان تبلیغات طرح ملی رهیافت ولایت افتتاح شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با  اشاره به ویژگی‌های طرح ملی پژوهشی، تبلیغی رهیافت ولایت اظهار داشت: این طرح با روش‌های علمی دنبال شده و الگو اجرایی آن تدوین شده است.

حجت‌الاسلام محمد رضا طاهری با بیان اینکه هر استان میزبان طرح بزرگ ملی در حوزه تبلیغات اسلامی است تصریح کرد: در این راستا استان بوشهر به‌عنوان میزبان طرح ملی رهیافت ولایت تعیین شده است.

وی با اشاره به همکاری پژوهشگران در اجرا این ‌طرح افزود: در اجرا طرح ملی رهیافت ولایت 80 طلبه فاضل پژوهشگر انتخاب شده‌اند و در اجرا این طرح همکاری می‌کنند.

 

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۲۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید