اخبار

برگزیدگان مسابقه دوره آموزشی نماز تقدیر شدند

برگزیدگان مسابقه دوره آموزشی نماز تقدیر شدند
در آیینی با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی از برگزیدگان مسابقه دوره آموزشی نماز تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، حمید زارعی در این آیین گفت: نماز تنها راه ارتباط و سخن با خداوند است که انسان از این طریق می‌تواند در زندگی به سعادت و رستگاری برسد.
وی بیان کرد: کودکی و نوجوانی دوران مهم و تاثیرگذار در زندگی فردی است که نهادینه‌کردن احکام دینی و شرعی از این سن ضروری و الزامی می‌باشد.
زارعی اظهار کرد: خانواده‌ها بیشترین نقش در گسترش فرهنگ علوم دینی و قرآنی فرزندان دارند و باید با رفتارهای مناسب زمینه‌ی تاثیرگذاری ترویج نماز را که مهم‌ترین وظیفه شرعی آنها است فراهم کنند.
وی افزود: اهمیت دادن به نماز باید از سنین کودکی آغاز شود تا علاوه بر بهره‌مندی از آثار برکات معنوی و انس با این فریضه الهی، در آینده زمینه استقبال و توجه به دیگر احکام نیز در فرد بیشتر شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی با اشاره به اینکه در نشست قبلی ستاد اقامه نماز اداره مصوب شده تا پایان سال جاری چندین برنامه فرهنگی و هنری با محوریت نماز برگزار شود، عنوان کرد: این اداره از طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری با موضوع نماز حمایت می‌کند.
ابوذر بهرامی مسئول دبیرخانه ستاد اقامه نماز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیز توضیحاتی مختصر در ارتباط با برگزاری دوره آموزشی نماز بیان کرد.
در پایان آیین نیز حمید زارعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی از یونس اشکانی، یاسین باغبانی، محمدعلی وفایی، محمدرضا خودخروج و زینب دیری پور به عنوان نفرات برگزیده مسابقه دوره آموزشی نماز با اهداء لوح سپاس و هدایای فرهنگی تقدیر به عمل آورد.
لازم به توضیح است دوره آموزشی نماز نخستین برنامه ستاد اقامه نماز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی در سال جاری است که با حضور 64 دانش‌آموز عضو پنج باشگاه کتاب‌خوانی کودکان و نوجوانان شهرستان به میزبانی باشگاه یار مهربان طی سه جلسه از طریق فضای مجازی برگزار گردید.

 
۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۳۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید