اخبار

زیارت عاشورا عامل ترویج روحیه شهادت طلبی است

زیارت عاشورا عامل ترویج روحیه شهادت طلبی است
دبیر کارگروه قرآنی شهرستان دیلم در حاشیه برگزاری مسابقه حفظ قرائت زیارت عاشورا گفت: زیارت عاشورا عامل ترویج روحیه شهادت طلبی، ایثار و فداکاری در راه خدا و احیای مکتب حسینی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، سید نبی الله موسوی با بیان اینکه از مهم‏ترین پیام‌های عاشورا تولی و تبری است، افزود: تولی دوست‌ داشتن اهل بیت(ع) و انسان‌های خوب، شایسته، طرفدار حق و عدالت است.

وی هدف و نتیجه حفظ زیارت عاشورا را رسیدن به ولایت امام حسین (ع) و همراهی با اهل بیت (ع) دانست و  خاطر نشان کرد: علما و بزرگان ما بر خواندن زیارت عاشورا و مداومت بر آن تأکید فراوان داشته‌اند و خود نیز این کار را انجام می‌دادند و یکی از علل موفقیت اکثر بزرگان و علمای ایرانی و اسلامی، خواندن زیارت عاشورا بوده است.

موسوی با اشاره به اینکه برنامه های قرآنی در ماه محرم و صفر نقش بسزایی در جهت آشنایی جامعه با مکتب حسینی داشته است، اظهار داشت: یکی از اهداف مهم دیگری که کارگروه قرآنی درکنار جهت ترویج فرهنگ قرآنی به آن توجه می نماید ترویج مکتب اهل بیت (ع) است و امیدواریم با تدابیری که در این راستا اندیشیده شده بتوانیم برنامه های مطلوب و با کیفیت تری در شهرستان دیلم اجرا نماییم.

دبیر کار گروه قرآنی با اشاره به اینکه مسابقه حفظ قرائت زیارت عاشورا از جمله برنامه های کارگروه قرآنی در سطح شهرستان دیلم بوده، در ادامه بیان داشت: مسابقه حفظ قرائت زیارت عاشورا به همت کارگروه قرآنی یکی از برنامه های این کارگروه بود که با مشارکت بسیار بالای برادران و خواهران در موسسه قرآنی سبحان برگزار شد.

گفتنی است بزودی سایت کارگروه قرآنی در سطح شهرستان افتتاح خواهد شد.

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید