اخبار

پیام تبریک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر به مناسبت روز ملی سینما

پیام تبریک مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر به مناسبت روز ملی سینما
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر طی پیامی روز ملی سینما را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در متن پیام فاطمه کرمپور آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اعتلای سینمای کشور، نیازی محسوس است و همه باید این حقیقت را دریابند که هنر مهم و بسیار برجسته سینما برای کشور، یک نیاز و ضرورت محسوب می‌شود.(مقام معظم رهبری)

بیست و یکم شهریورماه روز ملی سینما، یکی از روزهای فرهنگی در کشورمان است که بعد از انقلاب، بزرگداشت روز ملی سینما رونق بسیاری گرفت.

روز ملی سینما، یک نیاز ملی است ،یک دستاورد انسانی است که در رشد و بالندگی فرهنگ و تمدن یک جامعه میکوشد ؛کانونی است سازنده و به فراخور آراء و عقاید جمعی ، سینما بی شک از اساسی ترین و موثرترین رسانه هایی است که در تدوام و گسترش و بقاء فرهنگ و هنر واقعی یک جامعه حضوری فعال دارد.

امروز که روز ملی سینما نامگذاری شده است، فرصتی است برای ارج نهادن به سعی صادقانه جملگی تلاش‌گران این عرصه و همچنین ارتقای گستره خدمت به خدمت‌گزاران سینما و تدبیر بیشتر در مسیر تسهیل خدمات ارزنده سینمایی به عموم جامعه.

اینجانب روز بیست و یکم شهریور ماه به‌عنوان «روز ملی سینما» را فرصتی مغتنم و مناسب برای تکریم و تقدیر تمامی هنرمندان متعهد سینمای کشور و خانواده فرهیخته سینماگران استان بوشهر می‌دانم و ضمن گرامیداشت این روز، برای تمامی تلاشگران و علاقه‌مندان به هنر هفتم آرزوی تندرستی و توفیق روزافزون مسئلت می‌نمایم.

 

 در سال 1379 در چهارمین جشن بزرگ سینمای ایران و همزمان با بزرگداشت صدمین سال ورود سینما به ایران بود که 21 شهریور ماه به عنوان «روز ملی سینما» شناخته شد و هر سال جشن خانه سینما در این روز برگزار می شود و 21 شهریور ماه به عنوان روزی نمادین وارد تقویم شد.

 

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید