اخبار

پیام تبریک معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر به مناسبت روز ملی سینما

پیام تبریک معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر به مناسبت روز ملی سینما
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در پیامی این روز را به سینماگران و هنرمندان عرصه سینما تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در متن پیام محمدحسین زندویان آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

  

امروز کلید پیشرفت این کشور سینما است«مقام معظم رهبری»

هنر و صنعت «سینما»، انعکاس شرایط اجتماعی است که برگرفته از فرهنگ اسلامی و ایرانی ماست، و سینماگران مروجان ارزش های انسانی و اخلاقی هستند که تولیدات آنها مبتنی بر فرهنگ اسلامی و ایرانی خواهد بود.

 هنر هفتم به عنوان یکی از تأثیرگذارترین ابزارهای فرهنگی و رسانه‌ جمعی در نظام‌ اجتماعی جهان امروز، بدون تردید نقش بسزایی در همگرایی، همراهی و همبستگی اجتماعی در مسیر رشد، شکوفایی و توسعه فرهنگ عمومی و ارتقای خودآگاهی و شناخت اجتماعی دارد.

سینمای مطلوب، ابزاری شگفت‌انگیز برای درک بیشتر آسیب‌ها و بطن جامعه است و زمینه‌ساز تعالی باورها و الگوسازی رفتاری در جامعه خواهد بود. در این میان، سینما و سینماگر و تولیداتی مورد نیاز است که مبتنی بر ارزش‌های اخلاقی و انسانی باشد.

سینمای ایران، با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مسیر بیان محتوای منطبق با ارزش‌های دینی و فرهنگی قرار گرفت و امروز در چهارمین دهه انقلاب اسلامی، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عرصه‌های هنری مورد حمایت متولیان فرهنگ و هنر شناخته می‌شود؛ در شرایط کنونی جامعه امروز، درخت تنومند سینمای ملی ایران، افتخار دارد شاهد حضور موثر نسلی هنرمند از پیشکسوتان مجرب و محنک و جوانان متعهد و متخلق باشد.

سینماگران استان بوشهر با تلاش و ارائه هنر خود، موفق به کسب بهترین و شیرین‌ترین عناوین فرهنگی شده‌اند و بارها نام استان بوشهر را در سراسر ایران در عرصه هنر، به نیکی بر سر زبان ها انداخته اند.

اینجانب بیست و یکم شهریورماه روز سینما را به تمامی تلاشگران عرصه فیلم و سینما درکشور و هنرمندان و سینماگران فرهیخته استان بوشهر، آنان که همواره زبان گویای فرهنگ و هنر این مرز و بومند، تبریک عرض نموده و از درگاه ایزد منان توفیق هنرمندان این عرصه را در راه پاسداشت فرهنگ غنی ایرانی، اسلامی و اعتلای هنر و فرهنگ و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئلت می نمایم.

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهـنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید