اخبار

برگزاری مراسم جشن کتاب و تقدیر از مربی و اعضای باشگاه کتابخوانی روستای باغچله دیواندره

برگزاری مراسم جشن کتاب و تقدیر از مربی و اعضای باشگاه کتابخوانی روستای باغچله دیواندره
عیسی فلاحی در مراسم جشن کتاب روستای باغچله دیواندره گفت: امروز توجه به روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته از اولویت های اداره کل ارشاد کردستان در حوزه فرهنگ و هنر است

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عیسی فلاحی سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد سلامی کردستان در مراسم جشن کتاب روستای باغچله از توابع دیواندره که با حضور رئیس ارشاد شهرستان دیواندره، دو تن از خیرین حوزه کتاب تهران  و کودکان و اهالی روستای باغچله برگزار شد اظهار داشت: امروز توجه به روستاها و مناطق محروم از اولویت های اداره کل ارشاد کردستان بوده و به عنوان خدمتگزاران حوزه فرهنگ با کمال افتخار حضور در جمع صمیمی مردمان  مناطق کمتر توسعه یافته استان را وظایف اساسی خود و همکاران فرهنگ وارشاد می داند.

وی با تشکر از خانم ها اخوت و محجوب خیرین حوزه کتاب که از تهران به این روستا سفر کرده بودند افزود: این خیرین با اهدای ۱۰۰۰ جلد کتاب زمینه ساز خوشحالی کودکان باغچله را فراهم کرده اند و موجبات ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در این روستا فراهم کرده اند که جای قدردانی و تشکر دارد.

فلاحی اضافه کرد: حوزه ی فرهنگ از حوزه های تاثیر گذار در جامعه به حساب می آید, معتقدم توسعه اقتصادی و توسعه در جوانب دیگر اتفاق نخواهد افتاد مگر اول توسعه فرهنگی صورت بگیرد.

کتاب

سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه ای گفت: از افراد خیر درخواست کرد علاوه به پرداختن و کمک و مساعدت در ساخت مدارس، مراکز درمانی، آزادی زندانیان به حوزه فرهنگ نیز گوشه چشمی داشته باشند چرا که زیر بنای تمامی این موارد همانا فرهنگ  بویژه بخش کتاب می باشد.

فلاحی با اشاره به علاقمندی مردم استان کردستان در زمینه مطالعه کتاب خاطرنشان کرد: علی الرغم وضعیت معیشتی نامناسب و مشکلات اقتصادی مردم استان کردستان مردمان این دیار هیچ گاه کتاب را از سبد خانوار خود حذف نکرده و در تمام برنامه های فروش کتاب که از سوی وزارت ارشاد اجرا شده استان کردستان رتبه ششم را داشته که همپایه ی استان های برخوردار تهران، اصفهان و خراسان رضوی بوده است .

در پایان این مراسم از ۱۵ نفر از دانش آموزان عضو باشگاه کتابخوانی روستای باغچله و مربی تلاشکر آنان خانم دلنیا خالدی و خیرین کتاب خانمها محجوب و اخوت تقدیر بعمل آمد.

کتاب

۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۵:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید