اخبار

دوره آموزشی «هر مادر ایرانی، یک مربی قرآنی» بوشهر برگزار شد

دوره آموزشی «هر مادر ایرانی، یک مربی قرآنی» بوشهر برگزار شد
دوره آموزشی «هر مادر ایرانی، یک مربی قرآنی» با تدریس استاد فاضلی در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در خصوص برگزاری این دوره بیان داشت: در راستای انتخاب بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی سال ۱۴۰۰ طرح کوثر رسالت با موضوع "هر مادر ایرانی یک مربی قرآنی" جهت آموزش مادران و پرورش فرزندان قرآنی  روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۲  و 23 شهریور ماه سال جاری  در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد بوشهر با همکاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد موسسه فرهنگی قرآنی عترت طاها بوشهر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزارشد.

فاطمه کرمپور عنوان داشت: : این دوره آموزشی به‌منظور احیای نقش واقعی مساجد در ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و قرآنی و بر اساس تأکیدات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در حوزه تربیت دینی از منظر خانواده و با محوریت مادران در بوشهر برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری طرح ملی «هر مادر ایرانی، یک مربی قرآنی» در بوشهر اظهار کرد: یکی از افتخارات معنوی استان در عرصه قرآن و عترت است که رویکرد خانواده محور و آموزش مادران در این طرح به عنوان رکن اساسی در تربیت و پرورش فرزندان قابل تقدیر و ستایش است.

کرمپور افزود: شهر نماز، شهر شادی آموزش نماز با  شعر، قصه و بازی، نماز شیرین،حفظ قرآن با بازی، شهر نمازخانه، نماز تربیت بدون تنبیه و مهارت زندگی کودک عناوین کارگاه های این دوره آموزشی بود کهبا تدریس استاد مهدی فاضلی از اساتید قرآن و مشاور خانوادهمورد استقبال زیاد حاضرین  در این دوره قرار گرفت.

وی گفت: شرکت کنندگاندر این دوره آموزشی با نقش واقعی مساجد در ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و قرآنی با محوریت خانواده آشنا شدند.

کرمپور اظهار داشت: حذف پرخاشگری کودک، حوزه‌های روانشناختی کودک و مادر، نحوه برخورد با کودک و قرار دادن کودک در مسیر قرآن و مباحث مکتبی از محتوا‌های دوره آموزشی «هر مادر ایرانی یک مربی قرآنی» بود.

وی گفت: کارگاه های حفظ قرآن با بازی، دعوت به نماز، مادرانی که فرزند کمتر از۱۰سال دارند،  تربیت بدون تنبیه و کارگاه تخصصی رایگان ویژه مادران و مربیان از دیگر بخش‌های دوره آموزشی «هر مادر ایرانی یک مربی قرآنی» در بوشهر بود.

کرمپور تصریح کرد: با توجه به وضعیت شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی  کلاس‌های این دوره  که نیاز به حضور فیزیکی شرکت‌کنندگان دشت با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و حداقل جمعیت برگزار  شد.

 

۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۵۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید